Wąska sypialnia - nieustawny pokój ZObacz, jakie są nasze pomysły na to wnętrze.
4.8
(4)

W obecnych czasach nie istnieje jeden powszechnie obowiązujący trend w aranżowaniu wystroju wnętrz, choć można wyróżnić cztery główne nurty: klasyczny, minimalistyczny, ekologiczny i nowoczesny. W ofercie wykładzin podłogowych znajdują się produkty, które można dopasować do pomieszczeń urządzonych w jednym z nich, a bywa i tak, że ta sama wykładzina, najczęściej z dekorem przypominającym drewno, idealnie wkomponuje się tak w przestrzeń aranżowaną przez wielbiciela antyków, jak i w pokoje zajmowane przez miłośnika trendu eko.

Naturalizm we wnętrzu coraz bardziej popularny

Od kilku lat obserwuje się wyraźny wzrost zainteresowania naturalizmem, dlatego całkiem sporo nowoczesnych wykładzin przyciąga wzrok pięknymi deseniami surowego drewna, desek podłogowych czy motywami wymyślnie ułożonych parkietów, jakże innych od tych sprzed kilku dekad, bo wzorowanych na podłogach z pałaców czy dworów magnackich.

Są też produkty do złudzenia przypominające posadzki z surowych szlifowanych kamieni. Naturalistycznie wyglądające wykładziny świetnie wkomponują się we wnętrza surowe, urządzane ze skandynawską oszczędnością, ale pamiętajmy, że do nich można też bez obaw zastosować wykładziny o jednolitym kolorze, których jedyną ozdobą jest wymyślna faktura.

Wąska sypialnia - nieustawny pokójWażne parametry

Wykładzinę z PCW dobrze jest dopasować do prowadzonego stylu życia. Nie będzie to trudne, bo niektórzy producenci, jak na przykład Tarkett, stworzyli liczne kolekcje pokryć podłogowych inspirowanych różnymi trendami i upodobaniami użytkowników. Przy wyborze wykładzin dobrze jest zwrócić uwagę na grubość produktu – bo ta może wahać się od niecałego milimetra do ponad 3 mm. Od grubości wykładziny zależy, w jakim stopniu materiał wytłumi dźwięki lub zamortyzuje upadek przedmiotów. Ważna jest też grubość samej warstwy użytkowej, bo to od niej zależy między innymi wytrzymałość wykładziny.

  Wady i zalety wykładziny w sypialni

Wielka zmiana niewielkim kosztem

Aby całkowicie odmienić wygląd pomieszczenia pierwotnie urządzonego w surowym stylu, nie wydając przy tym fortuny, wystarczy zastosować prosty trick polegający na zmianie wykładziny w stylu naturalistycznym na tę o wyglądzie podłogi z nowoczesnych żywic epoksydowych.

Nie trzeba nawet malować ścian na inny kolor ani wymieniać mebli, aby pokój o nostalgicznym wyglądzie sielskiego salonu zamienić w pomieszczenie o zdecydowanym charakterze high-tech. Z tego typu odświeżenia wyglądu wnętrz można skorzystać także podczas remontu pomieszczeń użyteczności publicznej czy wykorzystywanych do prowadzenia biznesu.

Nie polecamy wykonania identycznej zmiany w pokoju wyposażonym w rasowe antyki, ale i tu, wymieniając wykładzinę w stylu klasycznym na pokrycie mające design naturalistyczny, możemy uzyskać bardzo ciekawe efekty stylistyczne – jak choćby wyeksponowanie ciemnych, ciężkich i rzeźbionych mebli na tle podłogi pokrytej wykładziną o deseniu surowych, bielonych desek w stylu eko.

Praktycznie, modnie i zdrowo w aranżacji wnętrza

Nowoczesnych wykładzin z PCW nie trzeba się bać, bo są to produkty zdrowe – nie zawierają ftalanów, które kiedyś były stałym dodatkiem polepszającym elastyczność polimeru. Dziś właściwości wykładzin poprawia się, używając plastyfikatorów nowoczesnej generacji, a same wykładziny charakteryzują się bardzo niskim, praktycznie niewykrywalnym współczynnikiem emisji lotnych substancji organicznych.

Jeśli dodać do tego łatwość montażu, bezproblemowe utrzymanie w czystości i opisaną wyżej mnogość wzorów i kolorów, dzięki której w ciągu kilku godzin jesteśmy w stanie diametralnie odmienić wygląd wnętrza, nowoczesne wykładziny podłogowe stanowią świetną alternatywę dla innych materiałów pokrywających podłogi tak w mieszkaniach, jak i w pomieszczeniach powszechnego użytku.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4.8 / 5. Ilość ocen: 4

Brak ocen!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here