Nowoczesne karafki służą często jako dzbanki do napojów niealkoholowych. Zobacz gdzie je kupić.
5
(3)

Są sposoby na to, żeby wprowadzić do nich odrobinę luksusu i nie zatracić przy tym prostoty i użyteczności mieszkania! Idealnie sprawdzą się chociażby tekstylia zakończone na przykład kolorową nitką, dodatkowe akcenty na poduszkach, eleganckie świeczniki i wazony na kwiaty czy szklane dodatki. Niewielkie zmiany naprawdę potrafią odmienić wnętrze. Zobacz, jak nowoczesne karafki są w stanie podkręcić styl każdej kuchni.

Nowoczesność i klasyka

Na co dzień najlepiej łączyć nowoczesny styl z klasyką. Warto skupić swoją uwagę zwłaszcza na kuchni, jadalni i salonie. To właśnie w tych pomieszczeniach najczęściej przebywamy i w nich przyjmujemy gości. Idealnym kandydatem do zmiany będzie więc zastawa oraz drobne akcesoria. Możemy mieszać kolory i wzory, aby w naszych pomieszczeniach można było poczuć powiew nowości i świeżości.

Uniwersalnym sposobem na zrobienie wrażenia na znajomych, a także wzbogacenie naszych wrażeń estetycznych, będzie zakup naczyń w niecodziennych kształtach, jako dekoracji do kuchni. XXI wiek to okres, w którym projektanci naprawdę puszczają wodze fantazji. Eleganckie wykończenia, ciekawe zawijasy oraz wymyślne kształty z pewnością spodobają się osobom lubiącym powiew umiarkowanej nowoczesności.

Co można zmienić?

Zmiany należy wprowadzać stopniowo. My proponujemy zacząć od napojów i trunków, które na co dzień podajemy zwykle w dzbankach lub od razu w kubkach, szklankach czy kieliszkach. Świetnie urozmaici tę rutynę karafka. Nawet zwykła woda z cytryną czy lemoniada od razu będą lepiej smakowały i wyglądały!

Karafki na wodę znajdziemy w rozmaitych kształtach i kolorach. Najlepsze będą te wykonane z formowanego szkła. Taka karafka sprawdzi się zarówno do wody, jak i do wina, czyli dwa w jednym.

karafka-15l

Chcąc zaskoczyć znajomych klasyką połączoną z nowoczesnością, warto podać im ich ulubione trunki właśnie w karafce o wyjątkowym kształcie. Należy pamiętać, że od kształtu karafki do wina zależy dobre napowietrzenie go, dzięki czemu zostanie wydobyty pełny aromat i smak.

  Idzie wiosna - odśwież swoją kuchnię!

karafka-dekanter-13-l

Jeśli nasi znajomi lubują się w mocniejszych trunkach możemy wybrać inny kształt naczynia. Karafki do whisky są zwykle kwadratowe i posiadają eleganckie wykończenie. Możemy spotkać się także z modelami okrągłymi. To, jaką wybierzemy zależy wyłącznie od naszego pomysłu na zorganizowanie wnętrza. Każde naczynie wnosi nowe cechy do naszych pomieszczeń i czyni go bardziej bogatym. Kryształowe karafki lub te wykonane ze szkła sprawdzą się idealnie również jako elementy wystroju wnętrza.

karafka-do-whisky-1lkarafka-krysztalowa

Prawdziwym urozmaiceniem, które będzie połączeniem klasyki z nowoczesnością, jest karafka w zestawie z kolorowymi kieliszkami. Całość będzie wyglądała niezwykle elegancko, a jednocześnie wprowadzi odrobinę nowoczesności i swobody do wnętrza. Dodatkowo taki zestaw postawiony w widocznym miejscu od razu przyciągnie wzrok towarzyszy zabawy.

zestaw-karafka-z-kolorowymi-kieliszkami-450-ml

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 3

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here