Żyrandol do domu
5
(1)

Spis treści artykułu:

Jak wybrać żyrandol do kuchni?

Przede wszystkim musisz zastanowić się nad rolą, jaką powinien odgrywać żyrandol w kuchni. Lampa sufitowa świetnie sprawdza się jako główne górne oświetlenie pomieszczenia. Jeżeli Twoja kuchnia jest otwarta na salon albo nie brakuje w niej oświetlenia punktowego, wybór żyrandola sufitowego to bez wątpienia strzał w dziesiątkę.

Żyrandol kuchenny jest też stałym elementem wystroju, jeżeli pomieszczenie służy nie tylko do przygotowywania posiłków, lecz także do wspólnego jedzenia i biesiadowania razem z gośćmi. W takim wypadku znaczenie ma wysokość zawieszenia kryształowej lampy. Optymalna jest wysokość około 60 cm nad blatem, która uchroni przed uderzaniem się domowników i gości głową o lampę.

W mieszkaniach i domach, w których rolę kuchni odgrywa aneks przy pokoju dziennym, obie strefy często rozdziela stół. Jeżeli chcesz podkreślić odrębność obu stref, zadbaj o właściwe oświetlenie stołu. Wyrazisty detal, który wprowadzi odrobinę luksusu do Twoich czterech kątów, będzie idealny.

Kryształowy żyrandol do kuchni – do jakich stylów pasuje?

Spójność aranżacji i dbałość o najdrobniejsze detale to podstawa stworzenia harmonijnej aranżacji. Mogłoby się wydawać, że żyrandole do kuchni pasują tylko do równie wyrazistych wystrojów wnętrz. Wszystko zależy jednak od przyjętej perspektywy. Bez wątpienia zdobny żyrandol zdominuje całą przestrzeń i stanie się najważniejszą dekoracją. Właśnie dlatego wygląd żyrandola do kuchni powinien być zgodny z cechami stylu, w którym urządzono kuchnię albo salon z aneksem kuchennym.

Wytworny styl glamour lub pełen przepychu styl zamkowy to wymarzona sceneria dla efektownych żyrandoli z kryształami. Ciemne barwy, meble tapicerowane z pikowaniem i efektowne tekstylia typowe dla wnętrz glamour świetnie komponują się z rozłożystymi kryształowymi żyrandolami klasycznymi lub ekskluzywnymi. Z kolei zamkowa przestrzeń to najlepsze miejsce dla żyrandola w typie Maria Teresa.

  Nowoczesne oświetlenie do łazienki

Wolisz aranżacje retro albo jak w paryskiej kamienicy? Kryształowy detal z abażurami jako oświetlenie górne podkreśli subtelne piękno białych mebli kuchennych z czarnymi okuciami. Do takiego duetu kolorystycznego warto wybrać żyrandol z metalowymi ramionami w kolorze srebrnym. Z kolei złote ramiona są odpowiednie do większości mebli drewnianych, np. dębowych.

Jeżeli urządzanie mieszkania traktujesz jak formę kreatywnej zabawy, możesz popuścić wodze fantazji. Kryształowe żyrandole do kuchni warto wplatać w aranżacje, które nie przychodzą intuicyjnie na myśl. Mniejsze modele, np. z metalowymi elementami w kolorze mosiądzu, to dobry wybór do kuchni rustykalnej. Mosiądz, o ile na taki kolor metalu postawisz we wnętrzu industrialnym, okaże się również wymarzonym uzupełnieniem stonowanej kuchni w stylu pofabrycznym. Mniejsze i skromniejsze żyrandole kuchenne warto wybierać nawet do nowoczesnych kuchni, w których meble na wymiar mają gładkie, lśniące fronty bez przeszklenia, a najważniejsze AGD umieszczono w zabudowie.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here