smeglodowka1
5
(3)

Lodówki firmy SMEG – historia

Początkowo lodówka FAB firmy SMEG była dostępna w delikatnych pastelach, oraz w kolorach czerwonym i kremowym, który do dziś pozostaje najpopularniejszym odcieniem.

Firma Smeg oferuje urządzenia zarówno do zabudowy jak i wolnostojące. Gama urządzeń obejmuje kompleksowe wyposażenie, czyli taki sprzęt agd do kuchni, jak piekarniki, płyty grzewcze, kuchnie, okapy, chłodziarki,  zmywarki, pralki oraz zlewozmywaki i baterie. Produkty Smeg odzwierciedlają styl „Made in Italy” – połączenia najwyższej jakości materiałów, zaawansowanych technologicznie rozwiązań i niepowtarzalnego wzornictwa.

Jednak kolekcja FAB nieustannie się rozrasta o nowe kolory i wzory. Lodówki FAB firmy SMEG w odważne desenie stały się hitem SMEG do tego stopnia, że zaczęły powstawać limitowane, designerskie edycje, najczęściej tworzone we współpracy z renomowanymi markami, na przykład z Italia Independent. Z tą firmą odzieżową stworzono pierwszą lodówkę całkowicie pokrytą jeansem – lodówkę FAB denim, którą wyprodukowano w 500 egzemplarzach.

Mini lodówki firmy SMEG

O połowę mniejszy nakład miała seria zaprojektowana razem z marką samochodów Mini. Lodówki a’la Mini Cooper posiadają oryginalne klamki samochodowe jako uchwyty do otwierania chłodziarki, logo Mini i taki sam lakier jak na samochodach. Lodówka SMEG to klasyka designu, która wpisze się w każde wnętrze i będzie stanowić dekorację samą w sobie.

architekt: Przemysław Lisiecki
współpraca projektowa: Elżbieta Kuźniacka
www.visionhome.pl

Odcinek: 405

Tikkurila farby
take me HOME stół
AnOther Design krzesła, lampy, dodatki
Elfa zabudowy
Studio meblowe zabudowa
Legrand osprzęt
Wajnert sofa
Exclusive Lights lampy
Smeg lodówka

 

Projektanci: Ula Kołodziejek-Herman, Maciek Bogaczewicz, Dominik Ćwiek, Gosia Andryszczyk

Najnowsza kolekcja SMEG:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here