Urządzasz pokój dla ucznia? Zobacz jak funkcjonalnie zaaranżować tę przestrzeń.
5
(3)

Przestrzeń pokoju dla dziecka powinna być nie tylko funkcjonalna i praktyczna, ale też estetyczna. Z kolei strefa do nauki powinna być tak zorganizowana, aby uprzyjemniać uczniowi chwile, które spędza nad książką. Jak zaprojektować przestrzeń wokół biurka aby była, funkcjonalna, praktyczna i estetyczna?

W pokoju młodzieżowym podstawę powinno stanowić proste w formie meble dziecięce, jak biurko i ergonomiczne, wygodne krzesło. W przypadku mniejszych dzieci liczy się również najbliższe otoczenie biurka.

Spis treści artykułu:

Pokój dla ucznia: jak zaaranżować strefę nauki

W pokoju ucznia strefa do nauki jest najważniejszym elementem tego wnętrza. Od odpowiedniej aranżacji tego miejsca do pracy zależą bowiem wyniki w nauce.

Pierwszym ważnym zadaniem jest wybór odpowiedniego biurka, które będzie wymuszać na dziecku prawidłową postawę do siedzenia. Wygodne biurko powinno mieć blat o szerokości od 100 do 120 cm i głębokości nie mniejszej niż 60 cm. Dzięki takiemu rozwiązaniu zapewnisz swojemu dziecku optymalne miejsce do nauki i odrabiania lekcji. Musimy pamiętać, że oprócz książek na biurku muszą znaleźć się także niezbędne akcesoria szkolne.

Jak zaaranżować przestrzeń dookoła biurka?

Pokój dla ucznia z odpowiednio zaaranżowaną strefą do nauki to również przestrzeń dookoła biurka. Należy zwrócić uwagę aby otoczenie niepotrzebnie nie rozpraszało uwagi ucznia. Z drugiej strony kącik do nauki  powinien również umożliwiać przechowywanie akcesoriów niezbędnych do nauki.

Warto więc zainwestować w różnego rodzaju półki, regały, szuflady czy kontenerki. Również ściana nad biurkiem powinna być odpowiednio zagospodarowana. Doskonale sprawdzi się tutaj duża tablica korkowa lub element ściany pomalowana farbą tablicową. Oto nasze pomysły na pokój dla ucznia.