Obejrzyj nasze wideo, gdzie pokazujemy jak zrobić obraz na ścianie w stylu Mondriana.

Do wykonania obrazu na ścianie w stylu Mondriana będziesz potrzebować:

  • papierowej taśmy malarskiej
  • farb w kolorze czerwonym, żółtym i niebieskim
  • pędzla

Zapraszamy do obejrzenia filmu instruktażowego, jak powstaje abstrakcja geometryczna w podstawowych kolorach w stylu zrób to sam.

Jak zrobić obraz na ścianie?

Tworząc na ścianie wzór w stylu Pieta Mondriana niezbędna będzie nam taśma papierowa, która pozwoli na wytyczenie linii prostych, poziomych i pionowych. Wyklejamy taśmą ścianę nadając kształty, które chcemy osiągnąć na obrazie.

Uzyskawszy prostokąty i kwadraty malujemy ich części, fragmenty tworząc nasze osobiste dzieło. Aby w pełni oddać hołd twórczości malarzowi ograniczmy się do podstawowych kolorów, czerwieni, żółci i niebieskiego. W połączeniu z bielą czernią tworzyć będą dynamiczną kompozycję.

Mondrian – holendreski malarz, twórca neopastycyzmu, jednego z najwcześniejszych kierunków postulujących w malarstwie abstrakcyję geometryczną.

Obraz wykonany własnoręcznie sprawi, że nasze wnętrze zyska oryginalną i niepowtarzalną ozdobę. Wykonie go nie zajmie nam dużo czasu. a efekt będzie piorunujący, szczególnie wtedy, kiedy przeznaczymy na nasze dzieło znaczną część ściany.


Obraz w gotowej aranżacji:

Jak zrobić obraz na ścianie? Obejrzyj wideo i zrób to sam!
5 (100%) 2 ocen

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here