5
(1)

Osiedla domów szeregowych stopniowo zapełniają tereny miejskie oraz podmiejskie. Deweloperzy postanowili otworzyć przyzwyczajonych do jednorodzinnych domów, bloków oraz kamienic Polaków na coś zupełnie innego, co może zrewolucjonizować rynek nieruchomości. Można powiedzieć, że dzięki temu bardzo mocno może odmienić się kultura mieszkaniowa Polaków oraz ich nawyki nieruchomościowe. Za decyzją o kupnie domu zbudowanego w modelu szeregowym przemawia wiele zalet. Jakich?

Zalety domów szeregowych – dobry wybór?

Mówiąc o modelu budownictwa szeregowego, warto na początku wspomnieć o kwestiach ekonomicznych. Okazuje się bowiem, że takie rozwiązanie jest o wiele bardziej korzystne finansowo dla deweloperów, a co za tym idzie – również dla przyszłych mieszkańców. Trzeba tu zwrócić uwagę na fakt, że budując szereg domów, oszczędza się na zakupie działki, koszcie robocizny oraz materiałów, a nawet na transporcie owych materiałów. Przecież szeregowce posiadają wspólne ściany i są połączone – tworzą jedną całość, która w budowie jest znacznie łatwiejsza i tańsza niż osobne budynki.

Domy szeregowe w Baninie. Źródło: https://dommoichmarzen.eu/

Kolejnym plusem jest wygoda mieszkania w takich domach. Ich rozkład najczęściej opiera się na komfortowym podziale na strefę prywatną oraz ogólnodostępną – dla gości. Sypialnie oraz łazienki dla lokatorów mieszczą się na piętrze, natomiast salon, pokoje gościnne, kuchnia i jadalnia – na parterze. Takie rozwiązanie mocno ułatwia funkcjonowanie w domu i życie całej rodziny.

Na pochwałę zasługuje także metraż domów. Na rynku z powodzeniem można znaleźć oferty domów o dużych metrażach, których ceny nie są wysokie w porównaniu z mieszkaniami w blokach czy z cenami domów jednorodzinnych wolnostojących. Wszystko to za sprawą konstrukcji piętrowej, która w budowie szeregowców jest najczęściej występującą. Duży metraż – co warto wiedzieć – nie jest jednak obligatoryjny. Deweloperzy dbają o to, by oferty dopasowywać do przyszłych mieszkańców osiedli i budują również domki szeregowe o mniejszych wymiarach – na przykład mających ok. 70-80 metrów kwadratowych.

  Przydomowa oczyszczalnia ścieków: ile kosztuje i jak działa oczyszczalnia?

Warto również wspomnieć o standardzie i jakości budowanych domów. Jako że technologia tworzenia osiedli domów szeregowych jest w Polsce technologią stosunkowo nową, mieszkania buduje się z zachowaniem nowoczesnych zasad i przy użyciu najlepszych materiałów. Kupujący tego typu domy mogą mieć więc pewność, że zamieszkają w budynkach solidnych, sprawnych technicznie i przede wszystkim – o wysmakowanym, XXI-wiecznym designie.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

  1. Mieszkam w domu szeregowym od Lokum w Tokarach pod Gdynią i zgadzam się z większością zalet opisanych w tym artykule. Dom rzeczywiście był stosunkowo tani, mamy odpowiednio podzieloną przestrzeń wewnątrz, metraż jest spory. Każdy z mieszkańców szeregowca ma kawałek ogródka i np. jak sąsiad robi grilla to wszystko słychać i.. czuć. Zatem kwestia sąsiedztwa – jak w bloku, cała reszta – jak w wolnostojącym. nie mniej jednak jesteśmy z rodziną zadowolanie :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here