Sprawdź ile zalet ma taras kompozytowy. Podpowiadamy też, gdzie go kupić.
5
(1)

Choć na pierwszy rzut oka deski kompozytowe można pomylić z naturalnym drewnem to zdecydowanie różnią się one od niego składem. Dzięki temu, że zawierają dodatki zwane polimerami, deski kompozytowe są bardziej trwałe i wytrzymałe od klasycznych paneli drewnianych.

Jeden z polskich producentów desek, firma ProDeck, podkreśla, że dzięki zawartości ulepszaczy produkty te odporne są m.in. na promieniowanie UV, butwienie czy pleśnienie. Co więcej, nie muszą być poddawane zabiegom konserwacyjnym, co oszczędza sporo czasu ich użytkownikom.

Jak dbać o taras z desek kompozytowych?

Mimo świetnych parametrów, o deski kompozytowe, podobnie jak o wszystkie inne materiały nawierzchniowe, należy dbać. Jest to jednak prostsze niż w przypadku np. drewnianych paneli, które wymagają regularnej impregnacji i malowania. Łatwość w utrzymaniu desek z kompozytu polega na tym, że do usuwania większości zabrudzeń wystarczy jedynie woda z delikatnym środkiem myjącym. Przydatne mogą także okazać się stworzone do tego celu myjki ciśnieniowe lub pianotwórcze detergenty. Przed użyciem tych ostatnich warto wcześniej uzyskać informacje bezpośrednio od producenta, by przypadkowo nie naruszyć struktury materiału.Sprawdź ile zalet ma taras kompozytowy. Podpowiadamy też, gdzie go kupić.

Co w przypadku zarysowania?

Zdarzają się jednak sytuacje, w których dochodzi do zarysowania pokrycia tarasowego. Na szczęście w przypadku desek kompozytowych nie jest to powód do szczególnego zmartwienia. Wystarczy użyć papieru ściernego, wełny stalowej lub drucianek szczotki, by po prostu usunąć za ich pomocą powstałe na materiale rysy. Należy jedynie wyszlifować deski wzdłuż znajdujących się na nich ryfli. Warto wiedzieć, że chcąc z kolei nieco odświeżyć barwę desek kompozytowych oraz dodatkowo zabezpieczyć je przed plamami, możemy wykorzystać specjalnie dedykowany środek do renowacji.

Plamy i zacieki to nie problem

Na powstawanie plam i zacieków narażone są wszystkie tarasy i balkony. Jeśli zależy nam, aby na pielęgnację i czyszczenie tej przydomowej przestrzeni nie poświęcać wiele czasu, warto zdecydować się na deski kompozytowe. Trwałość, odporność na czynniki zewnętrzne, atrakcyjny wygląd nawierzchni i wreszcie brak konieczności impregnacji to tylko część zalet tych produktów. Warto podkreślić, że istnieją firmy, które dodatkowo oferują na nie długą gwarancję – nawet do 25 lat na gnicie i butwienie. Jedną z nich jest firma ProDeck, która od lat cieszy się zaufaniem klientów, gwarantując im produkt najwyżej jakości. Dobrze mieć to na uwadze, kupując lub planując remont tarasu.

  Jak urządzić idealnie modny ogród zimowy?

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here