5
(2)

Jedyna słuszna odpowiedź na to pytanie brzmi – to zależy. Od czego? Przede wszystkim od naszych potrzeb, trybu życia oraz oczywiście tego, kto zajmuje sypialnię. Zarówno rolety dzień noc, jak i zaciemniające mają swoje właściwości, które dla jednych będą ogromnymi zaletami, a dla innych – problemem nie do przeskoczenia. Dlatego przed zakupem powinno się przede wszystkim poznać specyfikę obu rodzajów rolet.

Rolety dzień-noc – dla osób lubiących pełną kontrolę

Rolety dzień-noc to model, który zyskał sobie popularność stosunkowo niedawno. Ogromną zaletą tych rolet jest to, że ich konstrukcja pozwala na niemal całkowitą kontrolę nad stopniem zaciemnienia lub nasłonecznienia pomieszczenia. Rolety typu dzień noc uszyte są z naprzemiennie ułożonych pasów tkaniny mocno kryjącej oraz przejrzystej, a odpowiednio dobrany mechanizm pozwala na układanie jej segmentów w taki sposób, żeby zasłona przepuszczała światło lub blokowała jego dostęp. 

Musimy jednak zaznaczyć, że rolety dzień-noc nie gwarantują absolutnego zaciemnienia, jednak będą doskonałym wyborem do pomieszczeń, które pełnią funkcję nie tylko sypialni. Doskonale sprawdzą się na przykład w przytulnym studio, sypialni, w której znajduje się również kącik do pracy czy w końcu pokoju dziecięcym, który najczęściej służy nie tylko do spania, lecz także nauki i zabawy. 

Poza tym rolety dzień-noc zasługują na uwagę także ze względu na swój estetyczny wygląd. Naprzemiennie ułożone pasy materiału tworzą bardzo elegancką kompozycję, która sprawia, że ten model jest nie tylko funkcjonalny, lecz również może być prawdziwą ozdobą pomieszczenia.

Rolety zaciemniające – dla osób, które lubią się wysypiać

Świecąca za oknem latarnia, reflektory przejeżdżających samochodów, pełnia księżyca – niezależnie od tego, czy mieszkamy w mieście, czy na wsi, często zdarza się, że coś przeszkadza nam w zaśnięciu. Rozwiązaniem tego problemu mogą być rolety zaciemniające, które zyskują coraz większą popularność ze względu na swoje liczne zalety.

  Jaki styl do sypialni wybrać?

Rolety zaciemniające będą idealne dla osób, którym zależy na całkowitym zablokowaniu dostępu światła słonecznego do pomieszczenia. Taka osłona okna jest zatem doskonałym wyborem do sypialni, ponieważ zapewnia najlepsze możliwe warunki nie tylko do nocnego wypoczynku, lecz także drzemki w ciągu dnia. Z tego powodu powinny zdecydować się na nie osoby, które pracują w trybie zmianowym i często zdarza im się odsypiać „białe noce”.

Co więcej, rolety zaciemniające świetnie sprawdzą się nie tylko w sypialni osób dorosłych, lecz będą także doskonałym wyborem do pokoju noworodka oraz małego dziecka. Redukcja hałasu i całkowite zablokowanie światła sprawi, że najmłodszy członek rodziny będzie mógł spokojnie spać niezależnie od pory dnia.

Poza tym niektóre rodzaje rolet zaciemniających mają dodatkowe funkcjonalności, jak na przykład odbijanie światła słonecznego, dzięki czemu chronią przed promieniami UV oraz zapobiegają nagrzewaniu i wychładzaniu się pomieszczenia. Inwestycja w ten rodzaj rolet może więc bardzo szybko się zwrócić! Rolety do sypialni całkowicie zaciemniające są najlepszą propozycją dla osób, które chcą, by ich sypialnia była przede wszystkim miejscem nocnego wypoczynku i swego rodzaju azylem. Ten rodzaj rolet zapewnia całkowity komfort i najwyższej jakości sen.

Które rolety są lepsze?

Zarówno rolety dzień-noc, jak i zaciemniające mają liczne zalety, dlatego nie sposób powiedzieć, które z nich są najlepsze. Wszystko zależy od naszych potrzeb, stylu życia oraz oczywiście gustu.

Podsumowując, rolety dzień-noc to najlepszy wybór dla osób, które szukają uniwersalnych rozwiązań, odpowiednich do pomieszczeń wielofunkcyjnych. Rolety zaciemniające z kolei najbardziej spodobają się tym klientom, którym zależy na całkowitym odizolowaniu wnętrza sypialni od światła słonecznego i wysokiej jakości nocnym wypoczynku. Dlatego sami powinniśmy zdecydować, które rolety najlepiej odpowiadają naszym oczekiwaniom.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here