lozko-vintage-1
4.2
(5)

Szwajcarski producent systemów sypialnianych Hasena oferuje całe sypialnie, w których centralnym elementem jest łóżko w pewnym odłamie stylu vintage i zebrane wokół niego elementy uzupełniające, takie jak komody czy szafki. Ta linia produktów zwana jest „linią przemysłową” czy też „linią fabryczną”, ponieważ stylizacja mebli idzie w kierunku toporności i minimalizmu, charakterystycznego dla mebli przemysłowych.

Przyjrzyjmy się dwóm propozycjom łóżek z tej linii.

To, co je łączy, to materiał wykonania. Oba łóżka zrobione są z drewna akacji, celowo postarzanego, z mnóstwem naturalnych niedoskonałości, nierówności, widocznych słojów. Drewno akacji to bardzo mocne drewno, o twardości zbliżonej do twardości dębu. Dostępne jest w trzech modnych wybarwieniach: akacja vintage szara, bielona i brązowa.
lozko-vintage-1
Łóżko Loft Road Lena-Step posiada dość klasyczną ramę łóżka i tapicerowany zagłówek, ścięty pod kątem. To całkiem tradycyjne i nobliwe zestawienie zostało optycznie złamane przez zastosowanie nóżek na kółkach. Kółka nie przesuwają się, aby zapewnić łóżku stabilność i pełnią jedynie funkcję ozdobną, a w dodatku wyglądają, jakby były używane i obłaziła z nich farba. W ten sposób uzyskano wyjątkowo atrakcyjny efekt wizualny. Łóżko przychodzi prosto od producenta, wykonane jest z niezwykłą starannością i szwajcarską precyzją, a widać po nim upływ czasu, jakby czas go nie oszczędzał…

Łóżko Stabil Inca to ta sama linia produktów, a przecież wygląda zupełnie odmiennie.
lozko-vintage-2
Pierwsze, co rzuca się w oczy to „belkowata” budowa. Ramę wykonano z grubych drewnianych belek, podobnie jak zagłówek. Dla „zmiękczenia” tej surowej konstrukcji zagłówek obłożono dwiema ozdobnymi poduszkami. Dwie solidne ramy pełnią rolę nóżek, a dla zwiększenia efektu wyeksponowano stalowe kątowniki na nóżkach. Łóżko sprawia wręcz wrażenie, że wyciosano je przy użyciu najprymitywniejszych narzędzi i że jego przeznaczeniem jest stanąć w drewnianej górskiej chacie… choć rzeczywistość jest taka, że raczej znajdzie się w nowoczesnym apartamencie na dwudziestym pierwszym piętrze.

  Eklektyczne połączenie stylu industrialnego i vintage

Do każdego z tych łóżek można dobrać do kompletu drobniejsze meble utrzymane w tym samym przemysłowym stylu i stworzyć z nich zupełnie unikalną sypialnię. Szafki nocne, stoliki czy komody wykonane są także z drewna akacji wybarwionego w identyczny sposób, jak łóżka.

 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4.2 / 5. Ilość ocen: 5

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here