Strona-glowna-dekorady
5
(2)

Naturalność, nowoczesność i minimalizm – tak najkrócej można opisać niezwykle modny industrialny styl w projektowaniu wnętrz. Dzięki marce Tubądzin i jej najnowszej kolekcji Livingstone teraz każdy może przenieść klimat nowojorskich, pofabrycznych przestrzeni do własnego mieszkania, a jednocześnie wykończyć wnętrze materiałami najbliższymi naturalnych powierzchni.

Styl industrialny we wnętrzach dzięki płytkom Livingstone firmy Tubądzin

„Mniej znaczy więcej” – to hasło przewodnie kolekcji Livingstone. Inspiracją dla tej serii płytek ceramicznych są nowojorskie wnętrza, imponujące lofty oraz surowa forma wykorzystywana w postindustrialnych przestrzeniach. To miejsca najczęściej wybierane są przez artystów ze względu na łatwość połączenia funkcji mieszkalnej z miejscem pracy.

Tubądzin, który czerpie inspiracje z całego świata oraz wyznacza trendy w aranżacji wnętrz wyszedł z propozycją kolekcji, sprawdzającej się perfekcyjnie także w mniejszych pomieszczeniach, a jednocześnie takiej, która wprowadzi do wnętrza odrobinę nowoczesnego, postindustrialnego klimatu. W linii postawiono na techniczną estetykę materiałów i ascetyzm wzornictwa.

Kolekcja to przede wszystkim niezliczona liczba wariacji cementu, betonu oraz drewna, które jako surowiec dają wiele możliwości interpretacji i aranżacji wnętrza. Design surowej, betonowej kolekcji przełamują przypadkowe pęknięcia, dodające wnętrzu oryginalnego, nieco zadziornego charakteru. Nierówności, często o niejednolitym kolorze w odcieniach szarości pozwalają na ciekawą aranżację opartą o styl industrialny we wnętrzach.

Minimalizm Livingstone kojarzy się przede wszystkim z nowoczesnością, ale nie jest on pozbawiony także elegancji. Chłodny charakter betonu delikatnie ocieplają ceramiczne akcenty, imitujące drewno – to kolejny motyw dominujący w kolekcji. Dzięki temu zabiegowi w tak zaaranżowanym wnętrzu można złapać oddech, jednocześnie ciesząc się wielkomiejskim klimatem.

Marka Tubądzin projektując linię skoncentrowała się na różnorodności faktur i wzorów. Motyw drewna jest przez markę stale rozwijany, a w kolekcji regularnie pojawiają się nowe rozwiązania. Inspiracją kolekcji płytek nawiązujących do drewna były podniszczone przez siły natury wiatr i piasek domki, które znajdują się nad oceanem. Taka swobodna interpretacja nadaje całej kolekcji dodatkowej tajemniczości.

  Jak urządzić loft w mieszkaniu?

Styl kolekcji Tubądzina z pewnością będzie odpowiadał wszystkim miłośnikom autentycznego, industrialnego klimatu. To konkretna propozycja dla tych, którzy we wnętrzu szukają przede wszystkim wyrazistości. Nie ma tu miejsca na bogactwo kolorów, czy wybujałe formy. Tu króluje prostota. Prostota z charakterem.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here