5
(1)

Tygrys, zebra, pantera, a może łaciata krowa? Zobacz najciekawsze meble oraz dodatki z motywem zwierzęcym i dowiedz się, jak wprowadzić je do swojego wnętrza, aby uzyskać ciekawą i oryginalną aranżację.

Niejednemu z nas motyw pantery czy tygrysa kojarzy się z kiczem. Czy słusznie? Niekonieczne. Wszystko zależy od tego, jak wykorzystamy zwierzęce printy we wnętrzu. Nie bójmy się eksperymentować, pamiętając jednak, że jest cienka granica pomiędzy tym, co trendy, a tym co niestety tandetne…

Komoda z frontami szuflad o zwierzęcym princie

Fot. salon meblowy Mebest

Jak wprowadzić zwierzęce motywy do wnętrza, aby uzyskać najmodniejszą aranżację? Podpowiada projektantka wnętrz z poznańskiego salonu meblowego Mebest, Marta Machowicz.

Jeżeli chcesz wyraźnie zaznaczyć motywy zwierzęce we wnętrzu, wybierz meble wykończone tego typu printem. Stylizację uzupełnij dodatkami tekstylnymi, na przykład kilkoma poduszkami z futerkiem. Dodatkowo postaw na dwie, trzy ozdoby – dla przykładu mogą to być figurki przedstawiające ulubione zwierzęta lub inne, pasujące do stylistyki wnętrza – tłumaczy Marta Machowicz.

Lampa z motywem zwierzęcym

Fot. salon meblowy Mebest

Ostrożnie – zwierzę może być groźne

Jak radzi projektantka, wprowadzając do wnętrza motywy zwierzęce warto kierować się zasadą: „mniej znaczy więcej”. Powód jest prosty – choć zwykle to tylko akcenty, wyznaczają charakter całej stylizacji. Dlatego wybierając różne wzory i kolory, warto być ostrożnym i nie dać się ponieść wyobraźni. Każde zwierzę może być bowiem groźne – także wtedy, gdy jest elementem aranżacyjnym.

Stolik RTV z frontami szuflad o zwierzęcym princie

Fot. salon meblowy Mebest

Pozostań w tym samym klimacie

Meble czy dodatki z motywami zwierzęcymi dobieraj do stylu wnętrza.

– Jeżeli chcesz wykreować kolonialną aranżację, możesz zdecydować się na solidne, wizualnie masywne meble drewniane z szufladami, których fronty wykończono materiałem rzetelnie imitującym naturalne futro zwierzęce.

  Idealna szafa dla każdej kobiety

Sekretarzyk z frontami szuflad o zwierzęcym princie

Fot. salon meblowy Mebest

– W aranżacji glamour sprawdzą się wszelkiego rodzaju błyszczące powierzchnie, jak np. obraz za szkłem przedstawiający szlachetnej rasy psa czy eleganckie figurki w złocie i srebrze.

Figurki w kształcie ptaków do eleganckiego wnętrza

Fot. salon meblowy Mebest

– Gdy chcesz zaaranżować minimalistyczną aranżację, możesz zdecydować się na monochromatyczny dywan z dekoracyjnym motywem zwierzęcym lub czarno-białe fotografie przedstawiające safari.

Monochromatyczny dywan z motywem przewodnim

Fot. Mebest (aranżacja targowa)

– Urządzając wnętrze fusion czy popart wybierz dekoracje o funkcjonalnej roli, np. podpórki do książek w kształcie psa czy tygrysa lub lampę z abażurem o zwierzęcym princie.

Kicz kontrolowany?

Kontrolowany kicz to trend dla bardziej odważnych osób. Jego ideą jest wypełnienie wnętrza oryginalnymi dodatkami, będącymi na granicy tego, co trendy, a tego co jest już zwykłą przesadą. Takimi elementami mogą być np. plastikowe dodatki w kształcie zwierząt, duża liczba dodatków tekstylnych z różnymi motywami zaczerpniętymi ze świata flory czy utrzymane w tym samym klimacie, wzorzyste tapety. Taki kontrolowany kicz może wyglądać świetnie, niemniej jego zaaranżowanie wymaga dużo precyzji podczas urządzania – podsumowuje Marta Machowicz.

Zwierzęce printy to świetne narzędzie aranżacyjne. Pozwala na stworzenie dowolnego klimatu, tak samo poważnego i eleganckiego, jak i swobodnego, z lekkim przymrużeniem oka. Bez wątpienia to jeden z najbardziej wielowymiarowych i oryginalnych trendów w aranżacji wnętrz.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here