zasłony do salonu
0
(0)

Nowoczesne zasłony podkreślą wystrój każdego wnętrza. Warto zadbać o to, by były także funkcjonalne i naprawdę interesujące. Możemy osiągnąć to dzisiaj dzięki wyjątkowej ofercie zasłon nowoczesnych i zaciemniających do salonu lub sypialni. Poznaj wyjątkowa funkcjonalność zasłon. Dowiedz się więcej z artykułu! 

Spis treści artykułu:

Zasłony do salonu nowoczesne 

Modne nowoczesne zasłony to świetny dodatek do salonu. Jeśli poszukujemy nowoczesnych zasłon to warto zwrócić uwagę na kilka ciekawych opcji:  

  • Zasłony w gładkich kolorach jednolitych – Nowoczesne zasłony to często zasłony w stonowanych jednolitych kolorach, takich jak biel, szarość czy beż. Te kolory nadają wnętrzu minimalistyczny charaktery sprawdza się we wnętrzach zarówno klasycznych, jak i np. skandynawskich. 
  • Zasłony z geometrycznymi wzorami – Takie zasłony sprawdzą się tak naprawdę wszędzie zależy to tylko od nas gdzie uznamy to za stosowne. Romby, trójkąty czy kwadraty będą świetnie wyglądać w wystroju nowoczesnym. 
  • Kontrastujące zasłony — To również ciekawa propozycja do salonu w stylu nowoczesnym. Chodzi o to, aby kontrastować kolor ścian z kolorem zasłon. Czyli jeśli nasze ściany są pomalowane na jasno to warto może wybrać ciemniejsze zasłony i na odwrót. 
  • Falbanki/romantyczne — W stylu nowoczesnym mogą sprawdzić się również zasłony z efektem falbanek. Dodają wnętrza elegancji i animuszu. Falbanki świetnie wyglądają we wnętrzach nowoczesnych o romantycznym sznycie. 

Zasłony zaciemniające do salonu i sypialni 

Zasłony zaciemniające to bez wątpienia bestseller. Dlaczego? Potrafią zastąpić nam rolety zewnętrzne czy wewnętrzne tym, jak świetnie ograniczają dostęp światła słonecznego do wnętrza. Dlatego świetnie sprawdzą się w salonie czy sypialni. W salonie dadzą nam więcej intymności i odseparują skutecznie od ciekawskich spojrzeć zza okien. Dodatkowo będą wyjątkową dekoracją okna i całego pomieszczenia. Funkcjonalne zasłony zaciemniające z zewnątrz nie będą niczym się różnić pod względem dekoracyjnym od zwykłych zasłon. Z kolei w sypialni ich wartość może być nie do przecenienia.

  Trendy wśród łóżek do sypialni - przegląd najnowszych kierunków na 2023 rok

W końcu niewielu z nas lubi sypiać w świetle słonecznym, dlatego zasłony zaciemniające mogą być naprawdę świetnym rozwiązaniem. Zasłony zaciemniające będą atrakcyjną dekoracją do naszej sypialni, a bogaty wybór zasłon pomoże dobrać nam jak najbardziej dopasowane zasłony do wnętrza sypialni. 

Jakie zasłony wybrać i czym się kierować? 

Chcąc wybrać jak najlepsze zasłony niezależnie od tego czy zaciemniające, czy nie musimy kierować się kilkoma rzeczami. Przede wszystkim sprawdźmy jaki styl i dekoracje nam się sprawdzą w salonie lub w sypialni. Ustalmy kolor i styl, w jakim chcemy, aby nasze zasłony były wykonane. Oczywiście ważne jest również wybór materiału, który wypływa na wygląd i funkcjonalność zasłon. Bawełna czy len świetnie nadają się do wnętrz o przy trudnym charakterze. Wzór i tekstura oczywiście również nie pozostają bez znaczenia. Proste, jednokolorowe zasłony (jak wcześniej wspominaliśmy), sprawdzą się wszędzie.

Warto również spróbować wersję z kontrastem ze ścianami lub wyprowadź wzory geometryczne, lub jakieś delikatne inne wzornictwo. Ważne są także rozmiar i długość zasłon, które musimy dopasować do okien. Szerokość oraz wysokość sufitu i sposób montażu. Sklepy z zasłonami oferują nam kilka sposobów montażu, między innymi na tasiemce, czy na przelotkach. Czasem warto również ustalić budżet, jaki mamy do przeznaczenia na zasłony. 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here