pościel w sypialni
0
()

Od wyboru prześcieradła może zależeć komfort naszego snu każdej nocy. Dlatego nie warto lekceważyć tego tematu. Prześcieradła z gumką, prześcieradła tradycyjne i prześcieradła nieprzemakalne mogą się znacznie różnic i stanowić wyzwanie dla każdego, kto chce jak najlepiej wybrać. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prześcieradłach, których wybór jest duży, zajrzyj do naszego nowego artykułu! 

Prześcieradła z gumką czy bez? 

Przede wszystkim prześcieradła z gumką są zwykle dedykowane do łóżek z materacem, ponieważ względu na wszystką dookoła gumkę potrzebne jest miejsce, o które można swobodnie prześcieradło z gumką zahaczyć. Jeśli jest taka możliwość, to prześcieradła z gumką mają zalety takie jak: 

  • Trzymanie się na miejscu – Prześcieradła z gumką z zacznie lepiej utrzymują się na swoim miejscu niż prześcieradła bez gumki. Nie przemieszczają się podczas snu, zatem nie trzeba poprawiać ich każdego wieczoru przed pójściem spać.  
  • Estetyczny wygląd – Prześcieradła z gumką wyglądają bardziej estetycznie, gdyż są naciągnięte na materac i równomiernie rozłożone na powierzchni do spania. 
  • Łatwość w zakładaniu – Prześcieradła z gumką wystarczy naciągnąć na narożnikach i ich zakładanie jest o wiele prostsze niż zakładanie prześcieradeł zwykłych. 

Prześcieradła nieprzemakalne — dla kogo? 

Prześcieradła nieprzemakalne to świetna oferta nie tylko dla osób, które mają problem z nietrzymaniem moczu czy dzieci. Prześcieradła nieprzemakalne są bardzo higieniczne i nie pozwalają na wnikanie płynów i brudu w głąb materaca. Jak wiadomo materac kupujemy na wiele lat, więc troska o jego dobrą kondycja jest w naszym interesie. Prześcieradła nieprzemakalne będą świetne praktycznie w każdym domu, gdzie nie korzysta się z ochraniaczy na materac.

Prześcieradła nieprzemakalne, takie jak prześcieradła 2w1 mogą być po prostu używane jako prześcieradło i ochraniacz na materac w jednym. Występują w różnych kolorach i różnych rozmiarach. Są delikatne dla skóry i przewiewne, a jednocześnie zapobiegają przemoknięciu materaca oraz oczywiście hamują rozwój roztoczy. 

  Rozkładana kanapa czy łóżko, co wybrać?

Jak dobrać rozmiar prześcieradła? 

Rozmiar prześcieradła powinien być dobrany dokładnie do wymiarów naszego materaca lub łóżka rozkładanego. Jeśli wysokość materaca nie przekracza tradycyjnego wymiaru do 20 cm, to nie musimy dokładać żadnych dodatkowych centymetrów do wymiaru prześcieradła. Producenci prześcieradeł z gumką zwykle właśnie taką wysokość materacy biorą pod uwagę w czasie produkcji prześcieradeł. Dlatego jeśli np. szukamy prześcieradła na łóżko o wymiarach 160×200 cm, to kupujemy prześcieradło z gumką o dokładnie takich samych wymiarach.

Pamiętajmy, by zwrócić uwagę na materiał, z jakiego powstało prześcieradło. Najlepiej oczywiście postawić na bawełnę, czy włókna bambusowe. Prześcieradła bawełniane takie dżersej świetnie się naciągają i będą nam służyć przez długi czas. Są odporne na działanie wysokich temperatur, więc można prać je bez problemu w pralce automatycznej. Pamiętajmy jednak, by zawsze stosować się do zaleceń producenta co do konserwacji i czyszczenia prześcieradeł, niezależnie czy dotyczy to prześcieradeł z gumką, tradycyjnych prześcieradeł, czy prześcieradeł nieprzemakalnych. 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here