czarna ściana w salonie
5
(1)

Salon jest pomieszczeniem, które ma za zadanie kreować wyjątkowy nastrój w domu. Czarna ściana może być kluczem do niezwykłej atmosfery, dodając elegancji i głębi przestrzeni. Z zastosowaniem ciemnych kolorów trzeba jednak postępować ostrożnie, ponieważ łatwo jest przytłoczyć i zmniejszyć dane pomieszczenie. Zobacz nasze porady an temat czarnej ściany w salonie.

W jaki sposób stworzyć czarną ścianę w pokoju dziennym?

Stworzenie czarnej ściany w salonie może wydawać się dużym wyzwaniem, ale wystarczy kilka kroków, aby przekształcić pokój krok po kroku.

1. Wybór odpowiedniej farby do ścian. Przy wyborze farby, najważniejsze jest decydowanie się na produkt wysokiej jakości. Czarna farba do ścian powinna mieć wykończenie matowe lub satynowe, aby nie odbijać zbyt dużo światła. Dobrym wyborem może być farba akrylowa, która jest trwała, odporna na plamy i łatwa do czyszczenia.

2. Przygotowanie ściany. Kolejnym krokiem jest przygotowanie ściany. Przede wszystkim chodzi o jej oczyszczenie i usunięcie wszelkich ubytków. Następnie na ścianę nałożyć grunt pod farbę, co poprawi jej przyczepność i wydajność.

3. Malowanie ściany. Zaleca się malowanie w dwóch warstwach, aby uzyskać jednolity kolor. Pomiędzy nałożeniem kolejnych warstw warto odczekać do pełnego wyschnięcia poprzedniej – dla bezpieczeństwa najlepiej drugie malowanie zrobić na kolejny dzień, chociaż teoretycznie jest to możliwe już po kilku godzinach.

4. Dodanie efektu „wow”. Czarna ściana w pokoju może być nie tylko monochromatyczna. Można dodać efektu używając technik malarskich, takich jak tzw. 'ombré wall’ lub dodając złote lub srebrne szlaczki lub wzory.

Co na czarną ścianę w salonie?

Po stworzeniu czarnej ściany w salonie warto przemyśleć, jakie dodatki i ozdoby na nią powiesić, aby stworzyć spójną i wyrazistą kompozycję.

  Jak wybrać krzesła do salonu?

1. Obrazy. Obrazy są doskonałym rozwiązaniem na wyeksponowanie na czarnej ścianie. Ciekawym pomysłem jest stworzenie kontrastu poprzez wybór dzieł sztuki w jasnych kolorach lub mocno abstrakcyjnych.

2. Lustra. Czarna ściana w połączeniu z lustrami może dodać przestrzeni, głębi i blasku.

3. Półki. Półki wyłożone ciekawymi książkami, ramkami ze zdjęciami lub innymi dekoracjami mogą stać się prawdziwą gratką dla oka na tle czarnej ściany.

4. Rośliny. Rośliny w jasnych doniczkach mogą stanowić piękny kontrast na tle czarnego muru, dodając świeżości i naturalności do wnętrza.

Podsumowując, salon z czarną ścianą to propozycja dla odważnych i tych, którzy lubią eksperymentować z przestrzenią. Odpowiednio skomponowane dodatki mogą sprawić, że czarna ściana stanie się prawdziwą ozdobą pokoju.

Do salonów w jakim stylu wnętrzarskim będzie pasować czarna ściana?

Zacznijmy od odpowiedzi na jedno z najczęściej zadawanych pytań odnośnie stylu we wnętrzach, który najlepiej koresponduje z czarną ścianą w salonie. Dobrą informacją jest fakt, że czarna ściana w salonie dość elastycznie dostosowuje się do różnorodnych podejść stylistycznych w całym wnętrzu. Warto jednak wyróżnić 3 główne style pasujące do tego rozwiązania:

Nowoczesny – odznaczony minimalizmem i prostotą form, często grający kontrastami. Czarna ściana w salonie w stylu nowoczesnym doda głębi i schować będzie mogła zagracone pomieszczenie.

Lofty – oryginalne przestrzenie, które przemawiają poprzez swoją surowość. Czarna ściana w takim otoczeniu tworzy siłę i oryginalność, podkreślając unikalne cechy takiego stylu.

Skandynawski – wydawać by się mogło, że czarna ściana jest w sprzeczności z jasnymi, otwartymi przestrzeniami skandynawskimi. Ale właściwie zastosowany, cienki akcent może stworzyć ciekawy kontrast i dodać niezapomnianego charakteru.

Dodatki, które uzupełnią salon z czarną ścianą

Wybór dodatków do wnętrz stwarza szansę na pełne wykorzystanie potencjału czarnej ściany. Istotne jest zrozumienie, jak te elementy mogą we współpracy wzmacniać obecność czarnej ściany. Oto kilka sugestii:

  Olejowanie desek tarasowych

Kolorystyka – oznacza zdecydowanie się na ostrożne użycie kolorów. Ciepłe drewno, biel, szare i metalliczne tony to typowe wybory, które mogą wspaniale kontrastować z czarnym tłem.

Oświetlenie – jest kluczowe. Lampki, lampy wiszące, a nawet pasy LED mogą dodać znaczenia czarnej ścianie, a jej ukierunkowanie może tworzyć dramatyczne i zdecydowane efekty.

Elementy dekoracyjne – takie jak obrazy, są idealne na czarnym tle. Mogą tworzyć silne wizualne kontrasty i naprawdę zaakcentować obecność czarnej ściany.

Zastosowanie czarnej ściany w salonie to odważna decyzja, ale też i szansa na stworzenie wyjątkowego i intrygującego wnętrza. Pamiętaj, że dom jest odbiciem siebie – a czarna ściana jest potężnym sposobem wyrażenia osobistego stylu.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here