Czym wyróżnia się styl eklektyczny i jak zaaranżować wnętrze w tym stylu?
3
(2)

Eklektyzm jest stylem często niedocenianym w architekturze i projektowaniu wnętrz. Jednak tylko ten styl daje nam pełną możliwość wyrażenia siebie w swoim własnym mieszkaniu. Dzięki takiej mieszaninie ulubionych stylów, barw i materiałów powstał nasz eklektyczny salon z aneksem.

Spis treści artykułu:

Nowoczesna kuchnia z jadalnią

Płaszczyzny kuchennych mebli rozciągające się wzdłuż ściany są gładkie i błyszczące jak lustro. Górne szafki sięgające aż do sufitu (maksymalne wykorzystanie przestrzeni), dolne czerwone, ogniste. Połączenie wyraźne, nowoczesne. Łącznikiem między kuchnią a salonem jest stół. Prosty, klasyczny, przy nim zbiór krzeseł, białych, designerskich. Jedno nieco fotelowe, w welurowym obiciu z pikowanym oparciem, w kolorze mlecznej czekolady. Dodaje elegancji.

Eklektyczny salon z aneksem w stylu skandynawsko-kolonialnym

Z kuchni mamy widok na salon i mini kącik do pracy, oddzielony taflą szkła, mieszczący w sobie proste biurko plus fotel. Niezbędne minimum. Salon to jasna sofa w skandynawskim stylu, biały stolik lekki w formie i duża drewniana komoda – rustykalny kolonializm. Niespodzianką jest obudowa kominka, która stanowi ozdobę samą w sobie.

Całość łączy klasyczny parkiet, jasne ściany i oświetlenie. Różne kształtem, połączone bielą. Tak połączony salon z aneksem kuchennym daje poczucie harmonii i wygody.

Taka odważna aranżacja salonu z kuchnią przywodzi na myśl właśnie styl eklektyczny i jest odzwierciedleniem upodobań i gustu właścicieli jego właścicieli.


Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 3 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

  Drewno we wnętrzach. Salon z aneksem i ogród zimowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here