0
()

Wybór lokalizacji magazyn do sprawa niezwykle istotna, zapewne dlatego nie jest też zbyt łatwa do ostatecznego rozstrzygnięcia. Wielu przedsiębiorców jest nawet dania, że odpowiednio dobrana pod wieloma względami lokalizacja magazynu jest w stanie zapewnić im powodzenie w prowadzonym biznesie. Na co przede wszystkim należy zwracać uwagę, poszukując idealnej lokalizacji do budowy hali magazynowej?

Dobre sąsiedztwo i odpowiednia droga dojazdowa do magazynu

Wybierając lokalizację dla magazynu należy zwrócić uwagę, jakie obiekty znajdują się w jego najbliższej okolicy oraz jak wygląda droga dojazdowa do tego miejsca (w szczególności należy zwrócić uwagę na to, czy do magazynu, który właśnie ma powstać, a innego obiektu nie prowadzi ta sama droga (która dodatkowo jest wąska, o wysokiej przepustowości).

Chodzi tu przede wszystkim o to, aby jeśli to możliwe uniknąć korków i problemów komunikacyjnych na drodze dojazdowej do magazynu i okolicznych budynków. W miarę możliwości warto dowiedzieć się również, czy w najbliższym czasie w okolicach magazynu mają być przeprowadzane prace modernizacyjne związane z budową/remontem drogi, które mógłby znacznie utrudnić bezpośrednią komunikację z magazynem. Budowa węzła komunikacyjnego, choć wydawać by się mogło, że przynosi same korzyści, to jednak zanim ostatecznie węzeł powstanie jest przyczyną powstawania wielu problemów.

Odpowiednia siatka dystrybucji

Z całą pewnością ogromnym atutem każdego magazynu jest jego doskonale dobrana lokalizacja, w szczególności idealne dopasowana do siatki dystrybucyjnej, z której dany magazyn korzysta. To bardzo ważne w szczególności z punktu widzenia kosztów operacyjnych przedsiębiorstwa.

W tym przypadku im lepiej siatka dystrybucyjna współgra z lokalizacją magazynu, tym większa jest możliwość obniżenia ogółu tych kosztów. Ponadto dobrze dobrana lokalizacja pozwala na zaoszczędzenie czasu, ale również i paliwa.

  Gładź gipsowa czy gips szpachlowy?

Dobra lokalizacja do sukces przedsięwzięcia

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że na sukces magazynu w dość znaczącym stopniu wpływa jego odpowiednio zaplanowana lokalizacja powierzchni magazynowej. Jednak aby na budowę magazynu wybrać miejsce najbardziej odpowiednio, trzeba poświęcić dość dużo czasu na rozeznanie się w sytuacji i dokładne określenie własnych oczekiwań względem najbardziej optymalnego działania tegoż magazynu. Prawda jest taka, co zostało już niejednokrotnie zweryfikowane przez rzeczywistość, że im wcześniej budowa czy najem magazynu zostanie zaplanowane, tym większa szansa powodzenia całego przedsięwzięcia.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here