Lampa w śwątecznym wydaniu
5
(1)

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się coraz większymi krokami. Powoli wszystkim udziela się przyjemny nastrój oraz chęć udekorowania przestrzeni wokół nas. Świąteczne ozdoby pojawiają się już w przestrzeniach publicznych. Warto również zastanowić się nad odpowiednią aranżacją do naszych domów.

Olbrzymią rolę w ciekawym ozdabianiu domu odgrywa właściwie dobrane oświetlenie. Jak je przygotować, żeby było równocześnie piękne, budowało świąteczny nastrój, a przy tym nie zrujnowało domowego budżetu? Jeśli chcecie wiedzieć, gorąco zachęcamy do lektury dzisiejszego artykułu.

Świąteczne dekorowanie lampami

Pomysłowość vs. tradycja – różne oblicza świątecznego oświetlenia

Za najbardziej klasyczne rozwiązania oświetleniowe, które wykorzystuje się w ramach świątecznych dekoracji, uznaje się niezmiernie popularne sznury lampek, zawieszanych na choinkach, ale też w innych domowych przestrzeniach. Pomagają wprowadzić przyjemny, przytulny nastrój, a przy tym tworzą ciekawe efekty wizualne.

Nowoczesne produkty oświetleniowe najczęściej wykorzystują technologię LED. Dzięki temu, nie zużywają zbyt dużo energii elektrycznej oraz świecą niemal nieograniczoną ilością kolorów, co znacząco ułatwia aranżację rozmaitych przestrzenich. Oprócz sznurów lampek, można także zastosować listwy lub taśmy LED, które przykleja się do rozmaitych powierzchni.

Jak stworzyć ciekawe dekoracje z użyciem diod LED? Oczywiście, można po prostu zawiesić je na ścianach, pod sufitem lub udekorować nimi rozmaite elementy wyposażenia. Warto jednak podejść do zadania z pewną dozą kreatywności. Pięknie wyglądają własnoręcznie wykonane kompozycje, których głównym elementem jest sznur lampek, włożony na przykład do dużego słoika. Oprócz niego, warto wykorzystać rozmaite przedmioty ozdobne, jak szyszki, gałązki drzew iglastych lub jałowiec – słowem, wszystko, co kojarzy się nam ze Świętami. Wszystko razem stworzy ciekawą i oryginalną dekorację.

  Czym kierować się przy wyborze ściennego kamienia dekoracyjnego?

 

Zwykła lampa w świątecznym wydaniu

Lampa w śwątecznym wydaniuOkazuje się, że przy odrobinie kreatywności również standardowe lampy, które oświetlają nasze wnętrza na co dzień, staja się przydatnym elementem świątecznej aranżacji.

Idealnie do tego nadają się proste produkty oświetleniowe, jak na przykład lampy stojące z tekstylnymi abażurami, które można znaleźć w sklepie Lampy.it, stawiającym na wysoką jakość wszystkich produktów. Można je wykorzystać, zmieniając osłonę na wariant wpisujący się w kolorystykę pozostałych ozdób bożonarodzeniowych. Do tkaniny przyczepiamy też rozmaite, drobne ozdoby, które dodają lampie prawdziwie świątecznego i indywidualnego wyrazu.

Istnieją również rozmaite lampy o typowo świątecznym wyglądzie. Można na przykład zakupić intrygujące i niezmiernie obecnie modne modele o osłonie w kształcie gwiazdy. Całość jest wykonana z papieru, dzięki czemu lampa daje przyjemne, ciepłe i rozproszone światło, idealne do budowania przytulnego nastroju na długie, zimowe wieczory.

Lampiony i świeczniki – jak za dawnych lat

Święta to także czas, gdy z chęcią wykorzystujemy świeczniki i świece, które tworzą niepowtarzalną atmosferę nie tylko przy świątecznym stole. Mogą przybierać rozmaite formy i kształty. Coraz częściej można znaleźć też warianty aromatyzowane, pachnące lasem, piernikiem lub wanilią, potęgując iście bożonarodzeniową atmosferę.

Wybór świeczników i świec w sklepach jest olbrzymi. Bez trudu jesteśmy w stanie przygotować je także samodzielnie w domu, na przykład wspólnie z najmłodszymi domownikami, którzy z chęcią zaangażują się w tworzenie bożanorodzeniowych dekoracji razem z rodzicami.

Zrobione własnoręcznie ozdoby to świetny sposób na udekorowanie wnętrz, ale także oryginalny pomysł na drobne i przyjemne upominki dla rodziny i znajomych.

 

Święta malowane światłem

Boże Narodzenie to niezwykły czas, pełen radości oraz wspólnego spędzania czasu z najbliższymi przy świątecznym stole lub w pobliżu pięknie ozdobionej choinki. Z chęcią wprowadzamy też rozmaite inne elementy ozdobne do naszych domów, aby zbudować jeszcze bardziej przytulną i przyjemną atmosferę.

  Designerska lampa bez abażuru, w stylu zrób to sam

Koniecznie wykorzystajmy do tego oświetlenie, które idealnie łączy funkcje praktyczne oraz dekoracyjne, dając światło oraz ozdabiając każde wnętrze.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here