5
(2)

Zacznijmy od rozszyfrowania terminu polskie mieszkanie. Choć rynek mieszkaniowy przeszedł w ostatnich latach wiele przemian, a domy jednorodzinne czy szeregowe coraz częściej stają się równie dostępne jak duże mieszkania w developerskich budynkach wielorodzinnych, wciąż możemy mówić, że znakomita większość mieszkańców miast wciąż zajmuje małe i średnie lokale w blokach z wielkiej płyty. Na szczęście umeblowanie zwykłego mieszkania w bloku nie nastręcza już żadnych kłopotów – polskie mieszkanie można urządzić maksymalnie komfortowo i estetycznie. Jeśli zamiast gotowych mebli wybierzemy meble na wymiar, każde M uda się zaaranżować tak, że będzie ono nie tylko funkcjonalne i zindywidualizowane, ale i po prostu ładne.

Kuchnia, przedpokój, garderoba

Małe mieszkania w budownictwie wielorodzinnym mają zazwyczaj kilka newralgicznych stref, które aż proszą się o maksymalnie zindywidualizowaną aranżację. To kuchnia, przedpokój oraz pokój, w którym planujemy szafy ubraniowe – garderoba lub sypialnia. Właśnie tutaj najlepszym rozwiązaniem są meble pod wymiar.

Kuchnie na wymiar

Gotowe zestawy mebli kuchennych rzadko kiedy udaje nam się perfekcyjnie dopasować do warunków panujących w pomieszczeniu, co sprawia, że kuchnia jest mało funkcjonalna, zagracona, robi wrażenie niedokończonej. Jeśli planujemy pomieścić w niej duże AGD (zmywarka, lodówka, piekarnik, płyta grzejna), może się okazać, że albo nie uda się ich zabudować, albo będziemy musieli wybierać między dłuższym blatem roboczym, a pojemniejszą zmywarką. Kuchnia zaprojektowana na wymiar eliminuje wszystkie tego typu dylematy. Dostosowujemy przestrzeń do naszych potrzeb, a nie rezygnujemy z wygodnej i funkcjonalnej kuchni, tylko po to, żeby było taniej – jak uczy doświadczenie przekonanie o tym, że meble na wymiar są droższe jest fałszywe.

Przedpokój

Podobnie ma się sytuacja z małym przedpokojem. Gotowe zestawy nigdy nie są w stanie pomieścić garderoby i obuwia wszystkich domowników, nie ułatwiają przechowywania kluczy, siatek na zakupy, rękawiczek, apaszek… – wszystkich drobnych przedmiotów, które zawsze potrzebne są pod ręką i zawsze sprawiają, że w przedpokoju panuje bałagan. Tylko staranie zaprojektowana zabudowa przedpokoju gwarantuje, że to maleńkie, najczęściej, pomieszczenie, które ukazuje się naszym i naszych gości oczom jako pierwsze, będzie funkcjonalne i estetyczne. Będzie wizytówką mieszkania.

  W jakich wnętrzach sprawdzą się hokery tapicerowane?

Garderoba i sypialnia

I jeszcze garderoba. W małych mieszkaniach najczęściej nie jest to osobne pomieszczenie, a pokaźnych rozmiarów szafa ubraniowa – bądź kilka szaf – które muszą pomieścić odzież, często także obuwie i dodatki. Najbardziej ergonomicznym rozwiązaniem jest zaprojektowanie szafy na wymiar. Gwarantuje to nie tylko możliwość ustawienia szaf garderobianych w najwygodniejszych, najbardziej dostępnych miejscach, ale także sprawi, że każdy z domowników będzie mógł się zdecydować się na maksymalnie zindywidualizowany projekt, dostosowany do jego realnych potrzeb. Nieograniczone możliwości tworzenia systemów przechowywania pozwalają projektować szafy dostosowane do najbardziej wyszukanych potrzeb.

Zaprojektuj meble na miarę swoich potrzeb

Oczywiście nie sam – wybierz współpracę z dobrym studiem projektowania mebli i przedstaw projektantowi swoją wizję idealnej kuchni, przedpokoju, garderoby. To, co ty sobie jedynie wyobrażasz, co stanowi jedynie bliżej niesprecyzowaną wizję mebla spełniającego wszystkie twoje potrzeby, projektant będzie w stanie perfekcyjnie narysować i zwizualizować. Warto zaprosić projektanta do mieszkania – łatwiej pracuje się na miejscu, kiedy jesteśmy w stanie przyjrzeć się usytuowaniu punktów świetlnych, ujęć wody, gniazd elektrycznych. Taka wizja lokalna skutkuje często wypracowaniem koncepcji, których w ogóle nie braliśmy pierwotnie pod uwagę, a które okazują się znacznie lepsze od pomysłów wyjściowych. Projektant, będący równocześnie producentem mebli, będzie w stanie zasugerować mnóstwo rozwiązań dotyczących nie tylko usytuowania mebli, ale także użycia najnowocześniejszych materiałów, systemów drzwiowych czy systemów przechowywania.

Im mniejsze mieszkanie, tym mniej wątpliwości powinna budzić sensowność zamawiania mebli na wymiar. Ceny mebli gotowych i tych projektowanych na indywidualne zamówienie nie są aż tak od siebie różne, żeby warto było rezygnować z komfortu jaki daje możliwość zaprojektowania szaf i szafek na miarę swoich potrzeb. Także w dużych nowoczesnych apartamentach czy domach jednorodzinnych zamawianie mebli do zabudowy staje się standardem. Bo zawsze łatwiej, wygodnie i racjonalniej z ekonomicznego punktu widzenia jest od razu kupować/zamawiać takie meble, które naprawdę nas satysfakcjonują. W przeciwnym wypadku nie unikniemy częstych i kosztownych przemeblowań albo nawet remontów.

  Jak połączyć we wnętrzu nowoczesność i klasykę?

W przygotowaniu tekstu pomogli projektanci studia ERTON (https://erton.pl/), specjalizujący się w projektowaniu garderób, mebli kuchennych, łazienkowych, biurowych i sklepowych oraz rozwiązań służących kompleksowemu wyposażeniu wnętrz

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

7 KOMENTARZE

  1. Nasze małe mieszkanie poniekąd wymusiło na nas zamówienie mebli na wymiar. Cena x2, ale efekt x5!! kto się zastanawia to nie ma sensu tracić czasu – na wymiar znaczy idealnie :) Zakładając, że robią to fachowcy oczywiście

  2. nie wyobrażam sobie szukania na siłę mebli żeby tylko je zmieścić w danym pomieszczeniu… lepiej zaplacic wiecej i miec na wymiar

  3. Sama korzystałam z mebli na wymiar w moim mieszkaniu. Zależało mi by maksymalnie zagospodarować powierzchnię. Nie dziwię się, że jest to tak popularne, korzystałam z DD Projekt z Krakowa i jestem bardzo zadowolona. Zwłaszcza, że miałam od razu zrobiony w tym samym przedsiębiorstwie projekt mieszkania.

  4. Ja ostatnio remontowałem kuchnie. Tym razem postanowiłem,że zrobie na wymiar- z czego jestem bardzo zadowolony. Przy wyborze odpowiedniej kuchni pomogła mi moja przyjaciółka, poleciła mi abym wybrał się do Home Concept w Warszawie. I właśnie tam znalazłem kuchnie dla siebie! Wybrałem ją w studiu emprojekt. Jestem z niej bardzo zadowolony, na pewno posłuży mi na wiele lat.

  5. Ja ostatnio remontowałam kuchnie. Tym razem postanowiłam,że zrobie na wymiar- z czego jestem bardzo zadowolona. Przy wyborze odpowiedniej kuchni pomogła mi moja przyjaciółka, poleciła mi abym wybrała się do Home Concept w Warszawie. I właśnie tam znalazłam kuchnie dla siebie! Wybrałam ją w studiu emprojekt. Jestem z niej bardzo zadowolona, na pewno posłuży mi na wiele lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here