0
()

Dom z garażem to przede wszystkim bezpieczeństwo dla samochodu i komfort dla jego właściciela. Czy jednak zawsze takie rozwiązanie jest możliwe i pożądane? Sprawdzamy, jaki wariant jest najlepszy – z garażem czy bez.

Polacy to jeden z najbardziej zmotoryzowanych narodów w Unii Europejskiej. Z danych Eurostatu wynika, że u nas na 1000 mieszkańców przypada 571 samochodów, co sprawia, że wyprzedzamy takie kraje jak Niemcy (555 samochodów), Wielką Brytanię (469) i Francję (479 (źródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Polacy-jednym-z-najbardziej-zmotoryzowanych-narodow-w-Unii-Europejskiej-7601441.html). Pomijając już wiek tych samochodów, trudno dziś znaleźć kogoś, kto w sąsiedztwie nie ma własnego auta. Posiadanie samochodu to jednak nie tylko komfort, ale także kłopot. Nasza aura nie sprzyja parkowaniu aut na zewnątrz – niekorzystne warunki pogodowe mogą nasilać korozję, a przy dużych mrozach może być problem z odpaleniem samochodu. W takiej sytuacji najlepszy rozwiązaniem jest garaż. Tutaj pojawia się jednak dylemat: czy budować dom z garażem, czy postawić go osobno? Nie ma w tej chwili problemu, żeby znaleźć gotowe projekty domów w obydwu tych wariantach (np. na portalu Archeton.pl). Które rozwiązanie będzie jednak lepsze?

Dom z garażem

Bez wątpienia garaż, który znajduje się w bryle budynku, jest bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. To po prostu kolejne pomieszczenie budynku, a więc łatwo do niego przejść bez wychodzenia na zewnątrz. To ma duże znaczenie podczas złej pogody. Gdy do tego mamy jeszcze automatyczną bramę garażową i taką samą bramę wyjazdową z posesji, nawet największy deszcz czy śnieg nie będą nam straszne.

Dom z garażem ma również tę zaletę, że oszczędza miejsce na działce, które można zagospodarować w inny sposób, niż przeznaczać je dla samochodu. Zwykle garaż wykorzystywany jest również jako mały warsztat przydomowy i pomieszczenie gospodarcze, w którym można przechowywać różne rzeczy (np. opony, rowery itp.). Warto zatem zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Gdy mamy dwa samochody, najlepiej wybrać projekt domu z garażem dwustanowiskowym.

  Inteligentne oświetlenie w domu – jak z niego mądrze korzystać?

Projekt domu z garażem można znaleźć na https://www.archeton.pl/gotowe-projekty-domow-bez-garazu

Projekt domu bez garażu

Czy powyższe zalety oznaczają, że w ogóle nie należy brać pod uwagę projektów domów bez garażu? Nic bardziej mylnego! Nie zawsze połączenie domu z garażem jest możliwe. Gdy działka jest bardzo mała lub ma nietypowy kształt, często lepszym rozwiązaniem będzie wybudowanie domu bez garażu. Niekiedy ograniczeniem może być także miejscowy plan zabudowy.

Projekt domu bez garażu będzie także dobrą propozycją dla tych inwestorów, którzy planują przygotować na swojej posesji duży budynek gospodarczy, który nierzadko łączy się też z garażem. Ograniczeniem mogą być także koszty, które wiążą się z wybudowaniem garażu. Czasami inwestorzy zastępują go więc zwyczajną wiatą.

Zobacz projekty domów bez garażu na https://www.archeton.pl/gotowe-projekty-domow-bez-garazu

Wybór projektu domu z garażem lub bez powinien być przemyślaną decyzją. Należy wziąć pod uwagę różne aspekty, od finansowych po wielkość działki. To pozwoli uniknąć błędu i sprawi, że dom oraz jego otoczenie będą naprawdę funkcjonalne.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here