0
()

Passe partout – doskonałe do prezentacji osobistej twórczości

Specyficzny sposób oprawiania rozmaitych prac, nazywany passe partout to nic innego, jak estetycznie zaprojektowana, kartonowa ramka. Może ona mieć różne rozmiary oraz cechować się zróżnicowaniem wizualnym. Dostępne są zatem obramowania passe partout w stonowanych i jednolitych barwach, jak również zdobione wymyślnym wzornictwem i utrzymane w rzucających się, jaskrawych i dominujących kolorach. Wybór konkretnego modelu tego typu obramowania uzależniony jest głównie od indywidualnych preferencji, jak również od charakteru eksponowanych prac, ich specyfiki oraz ogólnego wystroju, panującego we wnętrzu, w którym ma zawisnąć projektowana galeria. Całość powinna być spójna, estetyczna i utrzymana w dobrym guście.

Co można umieścić w passe partout?

Omawiany sposób oprawiania prac odnajdzie zastosowanie w wielu przypadkach – jest to jeden z najbardziej uniwersalnych rodzajów obramowań, doskonale sprawdzający się zarówno wobec odręcznych rysunków, szkiców czy obrazów, jak i zdjęć oraz haftów, a nawet własnoręcznie wykonanych mozaik o zróżnicowanej fakturze. Passe partout można zoptymalizować do każdego z wymienionych dzieł, które dzięki doborowi odpowiedniego obramowania prezentować się będą idealnie.

Elegancka galeria osobistych prac artystycznych jest zatem dostępna dla każdego – z łatwością można zaprojektować ekspozycję kilku dzieł, które wspólnie stworzą unikalną kompozycję, stając się punktem przykuwającym uwagę gości oraz napełniającym dumą twórcę galerii.

Zalety passe partout – dlaczego warto wybrać właśnie ten rodzaj obramowania?

Pomijając wspomnianą już uniwersalność oraz możliwość dostosowania estetyki kartonowych ramek do osobistych preferencji, warto podkreślić również atrakcyjną cenę ramek passe partout. Są to jedne z najtańszych rozwiązań, co ma znaczenie zwłaszcza w odniesieniu do galerii, tworzonej z wielu prac. Wykreowanie spójnej wizualnie ekspozycji z wykorzystaniem innych obramowań okazuje się dość kosztowne. Ramki passe partout umożliwiają stworzenie profesjonalnie prezentującej się galerii, konsekwentnej pod względem estetycznym oraz eleganckiej, niezależnie od rodzaju prezentowanych dzieł.

  Jak nie zwariować w biurze, czyli praktyczne gadżety, które ożywią miejsce pracy

Wykorzystując ramki passe partout można śmiało eksperymentować z mieszaniem rozmiarów i kształtów – dostępne są bowiem nie tylko tradycyjne ramki prostokątne i kwadratowe, lecz również okrągłe oraz w kształcie elipsy.

Co ważne – obramowania passe partout nie tylko eksponują umieszczane w nich dzieła, ale także jednocześnie chronią je przed osiadaniem kurzu, zabrudzeniami i działaniem światła. Dzięki temu prace prezentują się doskonale przez długi czas i nie są narażone na zniszczenie, wynikające z długotrwałej ekspozycji.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here