0
()

Niezbędna kuweta

Każdy odpowiedzialny koci opiekun musi mieć świadomość, że w jego domu jeszcze przed pojawieniem się kota powinny znaleźć się akcesoria niezbędne mruczkowi na co dzień. Jednym z tych podstawowych jest kuweta – można ją znaleźć m.in. w ofercie sklepu zoologicznego NaszeZoo.pl. Kocia toaleta powinna być ustawiona w przestronnym miejscu, tak aby zwierzak mógł bez problemu do niej wskoczyć. Warto zwrócić też uwagę na czynniki stresogenne, np. sprzęty AGD i RTV, takie jak pralka czy radio – hałas, który generują, może działać stresująco na futrzaka. Jak kuweta to i żwirek – to on będzie pochłaniać i neutralizować nieprzyjemne zapachy. Jaki wybrać? Nie ma na to reguły – może okazać się, że nawet słynący z wysokiej jakości żwirek silikonowy, z jakiegoś powodu nie będzie kotu odpowiadał i po zużyciu będzie trzeba wymienić go na inny gatunek.

Drapak to podstawa

Co oprócz kuwety i żwirku? Na pewno nie można zapomnieć o legowisku (nic nie stoi na przeszkodzie, żeby uszyć je samodzielnie lub wykorzystać do jego stworzenia nieużywane już koce, skrzyneczki czy koszyki), ale niezwykle ważnym gadżetem będzie drapak. Dlaczego? Kot musi gdzieś skracać i ostrzyć swoje pazurki, a jeśli nie będzie miał własnego drapaka, to posłuży mu za niego obicie od kanapy lub drewniane meble. Obawiasz się, że drapak będzie zajmował zbyt dużo miejsca i popsuje wystrój wnętrza? Niekoniecznie! Obecnie w sprzedaży można spotkać wiele odmian drapaków – te narożne, płaskie, na podstawce lub w formie maty. Przydadzą się też zabawki – pamiętaj, że nie musisz na nie wydawać wiele (podobnie jak legowisko można je zrobić samemu) – oraz miseczki na pokarm i wodę (ich koszt to ok. 10 zł za sztukę).

  Taśmy ledowe w nowoczesnych wnętrzach. Spotline radzi

Zabezpieczenie okna

Prawidłowe przygotowanie mieszkania na przybycie kota to też zabezpieczenie okien. Koty są wyjątkowo ciekawskimi zwierzętami – już nawet lekko uchylone okno może obudzić w małym łowcy chęć wydostania się na zewnątrz – a nie trzeba mówić jak ucieczka lub zaklinowanie się mogą być groźne. Oznacza to, że koci opiekunowie są skazani na życie w zaduchu? Oczywiście, że nie. Ratunkiem są specjalne ochronne siatki na okna (ich ceny zaczynają się od ok. 70 zł). W przypadku mruczków wychodzących przydadzą się z kolei drzwiczki dla kota z ułatwiającą wychodzenie klapką.

 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here