klinkier
0
()

Wysoka trwałość oraz efektowny wygląd elewacji z klinkieru sprawia, że cieszy się ona bardzo dużym zainteresowaniem i jest chętnie wybierana przez właścicieli domków jednorodzinnych. Szukając informacji na temat klinkieru, można natknąć się na rodzaje produktów klinkierowych, a mianowicie cegłę klinkierową oraz płytki klinkierowe. Czym się one różnią i co warto o nich wiedzieć przed podjęciem decyzji o ich zakupie?

Czym różni się cegła od płytki klinkierowej?

Cegła klinkierowa różni się od płytki przede wszystkim grubością oraz wagą. Cegła jest o wiele grubsza, bo liczy ok. 65 – 71 mm, podczas gdy płytka ma jedynie 8 – 20 mm grubości. Automatycznie wpływa to na wagę klinkieru. To, co jest bardzo istotne, to jeśli chce się zastosować cegłę klinkierową, trzeba o tym pomyśleć już na etapie budowy. Spowodowane jest to solidnymi fundamentami, jakich wymaga ten materiał. Cegła klinkierowa producent Feldhaus oferuje szeroki wybór zarówno cegieł, jak i płytek, które wyróżniają się wysoką jakością oraz estetyką… Było już o różnicach, a teraz czas na podobieństwa.

Otóż cegły i płytki klinkierowe powstają z tych samych materiałów i są tak samo wypalane, przez co elewacje z ich wykorzystaniem wyglądają identycznie. Godny polecenia jest też klinkier brukowy, czego powodem jest to, że wykazuje on dwukrotnie większą trwałość niż klasyczna kostka brukowa.  

Ściana zewnętrzna a rodzaj klinkieru

Nie każdy może o tym wiedzieć, ale wpływ na rodzaj elewacji klinkierowej ma ściana zewnętrzna domu. Jeśli jest ona dwuwarstwowa, wtedy z powodzeniem można zastosować płytki klinkierowe na ścianę Feldhaus. Elewacja z płytek jest nieco tańsza niż z cegieł, a całość prac przebiega szybciej i sprawniej. Ale jeśli dom posiada ściany trójwarstwowe, wtedy warstwę osłonową należy wykonać z cegieł klinkierowych. 

  Jak urządzić małe mieszkanie?

Reasumując, cegła klinkierowa różni się od płytki wagą i grubością… Chcesz złożyć zamówienie albo masz dodatkowe pytania odnośnie do cegły klinkierowej, płytki klinkierowej bądź produktu, jakim jest klinkier brukowy? Zatem serdecznie zapraszamy do kontaktu – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy!

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here