5
(1)

Smart rozwiązania coraz odważniej wkraczają w kolejne dziedziny naszego życia. Inteligentne urządzenia i smart gadżety towarzyszą nam każdego dnia, ułatwiając wykonywanie codziennych czynności. Także przestrzeń domowa przeszła pod tym kątem prawdziwą rewolucję – dzięki inteligentnym systemom nasze życie może stać się tak proste, jak nigdy dotąd. Tak też jest w przypadku inteligentnego oświetlenia, które nie tylko pozwoli nam zaoszczędzić czas i ułatwić funkcjonowanie w domu, lecz także podniesie poziom naszego bezpieczeństwa i znacznie ograniczy realne koszty oświetlenia.

Komfortowe rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb

Inteligentne oświetlenie daje nam całą gamę możliwości, o jakich do niedawna mogliśmy tylko pomarzyć. Zdalne sterowanie światłem, tworzenie pożądanego nastroju za pomocą jednego kliknięcia i głosowe sterowanie oświetleniem to tylko jedne z możliwości, jakie dają nam smart rozwiązania z zakresu oświetlenia. Inteligentne oświetlenie domu umożliwi nam szybką zmianę scenerii i natężenia światła bez wstawania z kanapy. Dzięki smart rozwiązaniom z łatwością zmienimy światło bez przerywania wykonywanych zajęć i zgasimy lampy w pomieszczeniach, z których nasze dzieci już dawno wyszły, a światło nadal się świeci. Wszystko to za pomocą pilota, aplikacji lub… naszego głosu.

Zainteresowani działaniem inteligentnego oświetlenia, zapytaliśmy twórców Fibaro o możliwości, jakie daje taki system oświetlenia naszego mieszkania lub domu. Okazuje się, że inteligentne oświetlenie pokoju czy schodów to nie tylko komfort, lecz także bezpieczeństwo i oszczędność energii.

Inteligentne oświetlenie w służbie bezpieczeństwa

Większość z nas tuż przed snem zastanawia się nad tym, czy na pewno zamknęliśmy drzwi wyjściowe i czy światło w kuchni lub na korytarzu zostało zgaszone. Dzięki zdalnie sterowanemu oświetleniu będziemy mogli sprawdzić to w ułamku sekundy i to bez konieczności podnoszenia się z łóżka. Urządzenia FIBARO pozwalają na głosowe lub zdalne sterowanie oświetleniem, które ułatwia wykonywanie codziennych czynności i podnosi poziom bezpieczeństwa nawet wówczas, gdy nie ma nas w domu. Co więcej, system ten umożliwia zintegrowanie inteligentnego oświetlenia z systemem alarmowym, a następnie włączenie go za pomocą jednego kliknięcia. Wybierając inteligentne oświetlenie od FIBARO, mamy nawet możliwość zaprogramowania urządzeń w taki sposób, aby oświetlenie awaryjne uruchamiało się przy niepożądanym zdarzeniu. Korzystając z urządzeń producenta, z łatwością zasymulujemy także obecność domowników pod naszą nieobecność – to znakomite rozwiązanie w sytuacji, gdy wyjeżdżamy na dłuższy czas i chcemy mieć wszystko pod kontrolą.

  Bacówka Radaway& SPA - Lider w zapewnianiu atrakcji dla dzieci!

Przyjazność domownikom i… środowisku

Inteligentne oświetlenie w domu lub mieszkaniu to jednak nie tylko zdalne sterowanie oświetleniem i łatwy dostęp do utworzonych przez nas scen. Dzięki niezwykle precyzyjnym czujnikom ruchu nie będziemy musieli włączać i gasić świateł podczas wieczornego i nocnego przemieszczania się po domu – inteligentne oświetlenie będzie podążało za nami wszędzie tam, gdzie się udamy. To praktyczne i wygodne rozwiązanie, które nie tylko ograniczy konieczność nieustannego zmieniania oświetlenia, lecz także pozwoli zaoszczędzić energię. Zapominanie o zgaszeniu światła nigdy więcej nie będzie oznaczało zmarnowanej energii elektrycznej – wszystko dlatego, że lampy zgasną automatycznie, gdy tylko wyjdziemy z pomieszczenia. Dzięki takiej funkcji oświetlenie będzie włączone tylko tam, gdzie przebywają domownicy.

Nie zapominajmy o jeszcze jednej kwestii – w nocy lub wcześnie rano nikt nie lubi być oślepiany mocnym i intensywnym światłem. Z systemem FIBARO z łatwością będziemy mogli skonfigurować oświetlenie w wybranych przez nas godzinach tak, aby nocą lub wcześnie rano świeciło mniej intensywnie. Takie dostosowanie natężenia światła do pory dnia to nie tylko komfort, lecz także znakomity sposób na zoptymalizowanie ilości zużywanego oświetlenia.

Interesują Cię możliwości inteligentnego oświetlenia? Odwiedź stronę FIBARO i dowiedz się więcej o inteligentnym oświetleniu mieszkania lub domu!

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here