3.9
(14)

Biel jest synonimem czystości i elegancji. Białe meble nadają pomieszczeniom niepowtarzalnego charakteru. Jednak doświadczone panie domu wiedzą, że o białe meble trzeba dbać szczególnie starannie. Podpowiadamy, jak się do tego zabrać.

1. Płyn do mycia szyb doskonale sprawdza się w przypadku białych mebli. Szybko i łatwo usuniemy plamy z osadzającego się tłuszczu (szczególnie w kuchni), kurzu, brudne smugi i ślady działalności małych rączek. Płynu o szyb używamy dokładnie tak samo, jak w przypadku mycia okien. Spryskujemy szafkę i przecieramy suchą ściereczką lub ręcznikiem papierowym. Nie ma potrzeby spłukiwania detergentu. Jeśli jesteśmy w kuchni, trzeba pamiętać, by nie rozpylać detergentów przy włączonej kuchence gazowej.

2. Chusteczki do mycia mebli drewnianych oraz chusteczki uniwersalne do różnych powierzchni robią furorę w ostatnich latach. Świetnie sprawdzą się także przy okazji mycia białych mebli, zarówno w kuchni, jak i w pokoju. Wystarczy przetrzeć brudne powierzchnie i gotowe.

3. Płyn do naczyń doskonale sprawdzi się jako środek zapobiegający osadzaniu się kurzu na meblach. Namocz ściereczkę w wodzie z płynem do naczyń (na przykład przed zmywaniem) i przetrzyj meble. W ten sposób zapobiegniesz też osadzaniu się tłuszczu.

Płyn do naczyń sprawdza się idealnie także w przypadku mebli lakierowanych.

4. Ściereczka z mikrofibry jest najlepszym lekiem na smugi. Jeśli mamy białe meble na wysoki połyski dobrze wiemy, jak nieestetyczne smugi potrafią zepsuć nam humor. Tu nie są potrzebne żadne środki chemiczne ani nawet woda. Wystarczy ściereczka z mikrofibry, odrobina siły w rękach i meble będą jak nowe.

5. Soda oczyszczona jest lekiem na plamy kolorowe. Wystarczy łyżeczka sody na szklankę wody. Moczymy i wyciskamy ścierkę (powinna być wilgotna, ale nie całkiem mokra) i wycieramy poplamione miejsca.

6. Ocet sprawdza się wszędzie tam, gdzie tłuszcz i brud zdążyły osiąść i mocno przylgnąć do mebli. Wlej do spryskiwacza ocet i skrop równo całą czyszczoną powierzchnię. Poczekaj przynajmniej kwadrans i przetrzyj suchą szmatką. W razie potrzeby czynność można powtórzyć. Po takim zabiegu trzeba otworzyć okna, gdyż ocet ma charakterystyczny, niezbyt przyjemny zapach.

7. Mleczko do czyszczenia mebli jest jak najbardziej w porządku, pod warunkiem, że… jest białe. Kolorowe mleczko niestety może delikatnie farbować. Mleczek na rynku jest do wyboru, do koloru, ale lepiej kupować te droższe, od sprawdzonych producentów, które nie zostawiają osadu i dają się łatwo spłukiwać.

8. Środki do mycia lakierowanych powierzchni przydają się w przypadku wszelkich mebli lakierowanych, nie tylko białych. Takie meble wymagają szczególnego traktowania. Nie dla nich ostre gąbki i soda kuchenna. Mogłyby porysować delikatną powierzchnię.

9. Pomoc domowa to dobre rozwiązanie, gdy lubisz swoje białe meble, ale nie lubisz ich czyścić. Zamiast skupiać się na nielubianej czynności, zleć sprzątanie osobie, która zna się na tym i wykonuje swoją pracę rzetelnie. Za jednorazową usługę nie zapłacisz góry złota, a będziesz mieć pewność, że twoimi meblami opiekuje się fachowiec.

Zobacz też powiązane tematy na naszej stronie: czym wyczyścić pożółkłe białe meble, czym wyczyścić pożółkłe białe meble forum, czym myć białe meble, czym czyścić białe meble, czym myć białe lakierowane meble kuchenne, czyścić białe meble, białe meble kuchenne, pożółkłe białe meble

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 3.9 / 5. Ilość ocen: 14

Brak ocen!

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here