Oświetleniowe inspiracje
5
(2)

Motyw natury – trend w aranżacji wnętrz

W czasach gdy żyjemy w pośpiechu, a wokół otacza nas beton i szklane budynki coraz częściej pragniemy wrócić do korzeni. To pragnienie zaowocowało dekoracją mieszkań na wzór naturalnej oazy spokoju. Efektem tych działań jest zapotrzebowanie na elementy aranżacji wnętrz nawiązujące do tego, co naturalne.

Stąd współczesne aranżacje coraz częściej obfitują w roślinność, fototapety z krajobrazami, drewno, kamienie, muszelki czy piasek. Projektanci zawierają w przestrzeni motyw natury, nadając poszczególnym elementom kształty i właściwości żywych organizmów. Przykładem są designerskie lampy pająki.

Naturalne lampy pająki – gdzie się sprawdzą?

Najlepsze oświetlenie designerskie oferują włoskie marki, których renoma jest porównywalna do takich firm jak Ferrari czy Gucci. To właśnie prestiżowe marki współpracujące z wieloma projektantami narzucają trendy, które są następnie powielane przez mniej znane marki. Jakie marki oferują lampy pająki?

Lampa wisząca Flos Aim

Lampy Flos Aim to propozycja do oświetlenia przestrzeni komercyjnych. Najlepiej sprawdzą się w jadalni lub w oświetleniu stołów restauracji oraz tuż nad barem. Ich elastyczna konstrukcja będzie stanowić dopełnienie pustej przestrzeni pod sufitem.

Lampy Flos Aim pojedynczo prezentują się jak minimalistyczne oświetlenie do nowoczesnych aranżacji, jednak lampy Aim są modułowe i można dobierać je i łączyć z rozetą i haczykami. W ten sposób osiągniesz kontury wybranego pajęczaka np. ptasznika lub korsarza.

Wiszące lampy oświetleniowe
Lampa wisząca Flos Aim

Lampa wisząca Nowodvorski Spider

Również na polskim rynku znajdziemy lampy pająki dorównujące designem i jakością wykonania kultowym modelom. Lampy Nowodvorski to częstochowski producent oświetlenia, który nie starał się ukryć swoich zamiarów, nazywając lampę Spider. Tym, co wyróżnia model od lamp z serii Aim, jest odkryte źródło światła, które zapewnia niezwykłe refleksy świetlne.

  Kilka sprawdzonych trików na urządzenie małego mieszkania

Lampa Nowodvorski Spider przypomina pająka na cienkich, świecących na krańcach nóżkach. Lampa sufitowa z odkrytymi żarówkami to zdecydowanie nie jest propozycja do sypialni, ponieważ może razić w oczy. Jest to jednak perfekcyjna lampa do salonu, która uatrakcyjni nowoczesną i elegancką aranżację.

Lampa pająk
Lampa wisząca Nowodvorski Spider

Lampa pająk przybliży Cię do natury, zamieniając Twoją przestrzeń w dziką dżunglę. Pozwól sobie na chwilę odetchnienia od wielkomiejskiego zgiełku z pomocą naturalnych lamp pająków.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here