Fakty i mity o sztucznych kwiatach
4.3
(6)

Sztuczne kwiaty są gorszym wyborem niż kwiaty żywe

Krzywdzący mit, powstały głównie przez miłośników natury. W rzeczywistości jednak sztuczne kwiaty mają szerokie spektrum zwolenników – głównie tych, którzy nie czują się pewnie w standardowych pracach ogrodniczych. Powstanie sztucznej roślinności to odpowiedź na ogromny popyt na kwiaty prawdziwe, które nierzadko wymagają specjalistycznych i trudnych do spełnienia warunków. Jeśli sztuczne kwiaty nie są wystawione na intensywne, długotrwałe słońce, z powodzeniem będą urzekać swoim pięknem przez wiele, długich tygodni.

Ponadto sztuczne kwiaty są trwałą i dużo tańszą alternatywą, zyskującą uznanie zwłaszcza w hotelach, restauracjach i kościołach.

Sztuczne kwiaty wyglądają na sztuczne

Owszem, jeszcze kilkanaście lat temu kwiaty sztuczne raziły swoimi neonowymi kolorami i specyficzną, tekturową wręcz fakturą. Współcześnie jednak hurtownie i profesjonalne sklepy – stacjonarne lub online, takie jak pm-m.pl – zaskakują propozycjami, imitującymi prawdziwe piwonie, róże czy storczyki.

Wierne oddanie kształtu roślin, wykorzystywanie matowych materiałów i pieczołowita praca nad odpowiednią kolorystyką, zaowocowała w estetyczne kwiaty, przypominające zarówno bukiety, jak i rośliny doniczkowe. Dla spotęgowania naturalnego efektu, warto wybierać kwiaty ozdobione zielonymi łodygami i rozłożystymi liśćmi, tworząc tym samym pełne, sztuczne bukiety.

Oferta sztucznych kwiatów jest mniej różnorodna niż kwiatów prawdziwych

W rzeczywistości oferta kwiatów sztucznych jest dużo bogatsza niż oferta, która daje nam natura. Różnorodność kolorów, form, “gatunków’ i kompozycji jest zniewalająco duża – zarówno bazując na maksymalnie naturalnych formach, jak i nieco szalonych, nie występujących w naturalnym środowisku. Jeśli więc marzy ci się kolorowy, bogaty bukiet – przepełniony mnogością kwiatów i pączków – z pewnością warto zerknąć na możliwości, które dają nam “sztuczna” florystyka.

  Przydatne akcesoria do biura

Pielęgnacja sztucznych kwiatów jest trudna

Nic bardziej mylnego! Sztuczne kwiaty doniczkowe, ze względu na wykorzystywane materiały, wymagają dużo mniejszej uwagi, wiedzy i specjalistycznych środków. Dlatego też ta propozycja jest wprost idealna dla osób, które nie mają “ręki do kwiatów”. W rzeczywistości do pielęgnowania sztucznych liści potrzebować będziesz mokrej ściereczki, do wycierania osadzającego się kurzu i spryskiwacza z wodą, dzięki któremu nadasz swoim bukietom naturalnego, zroszonego efektu.

Sztuczne kwiaty nie można ustawić w każdym pomieszczeniu

Oczywiście, że można! Co więcej – znalezienie takiego miejsca jest dużo łatwiejsze, bowiem nie wymaga analizowania dostępu do promieni słonecznych lub zabezpieczenia przed czworonożnymi pupilami. W końcu wyłączni żywa roślina potrzebuje odpowiednich składników, które znajdziemy w glebie, wodzie i słońcu.

Rośliny sztuczne ustawić możesz zarówno w miejscu zaciemnionym, jak i nasłonecznionym – zarówno na wysokiej komodzie, jak i na stole, niedaleko kanapy, w kuchni, gdzie unoszą się różnorodne aromaty lub w łazience, gdzie panuje duża wilgotność.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4.3 / 5. Ilość ocen: 6

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

  1. często wyjeżdżam więc mam sporo sztucznych kwiatów w domu – inne by nie przetrwały… mogę podpisać się pod wszystkimi faktami oraz mitami o kwiatach sztucznych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here