domy prefabrykowane
5
(2)

Niewątpliwie alternatywą dla tradycyjnego budownictwa jest prefabrykacja. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością. W końcu pozwala zyskać dom w zaledwie kilka dni. Ale czy domy z prefabrykatów mają same zalety? Warto na ten temat dowiedzieć się więcej.

Domy z prefabrykatów – efektywność energetyczna i ekonomiczna

Ponad 90% budynków, które corocznie powstają w Polsce budowana jest metodą tradycyjną. Jednak prefabrykacja zdobywa coraz większą popularność. Trzeba wiedzieć, że poszczególne elementy domu prefabrykowanego powstają w fabryce. Dotyczy to ścian, stropów. Następnie przewożone są na teren budowy, gdzie w zaledwie kilka dni są montowane na wcześniej przygotowanym fundamencie.

Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie zapewnia maksymalną efektywność, gdyż już po trzech dniach dom jest gotowy, a dzięki temu, że wszystkie elementy powstają na wymiar w fabryce, zasadniczo ryzyko błędów nie występuje. Prefabrykowane domy wystarczy tylko wykończyć i już po trzech miesiącach można się wprowadzić. Jednocześnie to nie tylko oszczędność czasu, ale też ograniczenie stresu, gdyż wystarczy znaleźć jedną firmę, która zajmuje się prefabrykacją i już nie trzeba obawiać się, że dojdzie do błędów. 

Ekologia na najwyższym poziomie 

Domy z prefabrykatów wyróżniają się wysoką jakością. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne czy warunki atmosferyczne. To także duża oszczędność czasu, gdyż nie trzeba wynajmować inspektora nadzoru. W przeciwieństwie do tradycyjnej metody budowy w tym przypadku nie musicie obawiać się, że pogoda pokrzyżuje Wam plany, gdyż rzeczywiście montaż elementów można wykonywać niezależnie od pogody czy temperatury. Kolejną zaletą jest fakt, że nie generuje się dużej ilości śmieci. Zasadniczo nie ma ich wcale, a więc nie ma konieczności sprzątania terenu budowy. Nie dochodzi też do tego, że śmieci pobudowlane zanieczyszczają środowisko.

  Dlaczego warto zainwestować w dobry parkiet?

Ponadto należy już teraz rozprawić się z mitem, że domy z prefabrykatów przeznaczone są tylko dla osób bardzo bogatych. Nic bardziej mylnego. Pamiętajcie jeszcze, że do wyboru macie naprawdę różnego rodzaju projekty domów prefabrykowanych. Są to zarówno domy parterowe, jak i półtorakondygnacyjne czy dwukondygnacyjne. Garaż może być połączony z daną kondygnacją, ale może być też wolnostojący i również wykonany z prefabrykatów.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

  1. Mam dom z prefabrykatów i… nie mam porównania z murowanym :) Na pewno dużo szybciej zbudowany, koszty prawdopodobnie bardzo zbliżone. Mieszka się ok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here