regulator-temperatury
5
(1)

Spis treści artykułu:

regulator-temperaturyJak to działa?

Rolą regulatora temperatury jest sterowanie pracą kotła, pompy. Regulacja odbywa się w zależności od pogody panującej na zewnątrz. Jeżeli za oknem jest bardzo zimno, a użytkownik chce przebywać w ciepłym pomieszczeniu, to regulator „mobilizuje” pompę do pracy, co w efekcie prowadzi do wzrostu temperatury w pokoju. To samo dotyczy jej obniżenia.

Jakie funkcje ma automatyczny regulator temperatury?

Automatyczny regulator temperatury jest najczęściej wybieranym modelem, ponieważ umożliwia zachowanie temperatury najlepszej dla naszego samopoczucia w każdym momencie. Możemy ustawić go na pracę cykliczną lub zażądać utrzymania komfortowej temperatury przez cały dzień.

Większość użytkowników regulatorów ustawia 2 lub 3 cykle. Najczęściej w godzinach pracy wybiera się temperaturę mniejsza, by niepotrzebnie nie tracić pieniędzy na ogrzewanie, a popołudniami wyższą, najbardziej komfortową dla domowników. Na noc można znowu ustawić niższą temperaturę, by po prostu się lepiej spało.

Pomoc na czas wyjazdu

Regulator umożliwia również uzyskanie oszczędności podczas naszej nieobecności w domu. Możemy wtedy ustawić temperaturę na nieco niższą niż zwykle, ale nie za niską, żeby za bardzo nie wychłodzić mieszkania.

Gdzie można kupić taki sprzęt?

W dzisiejszych czasach działa wiele firm specjalizujących się w sprzedaży lub montażu regulatorów temperatury, jednak w przypadku takie zakupu warto postawić na profesjonalizm i doświadczenie. Jedną z najchętniej wybieranych firm jest Domer Sierecki, z którego ofertą mogą się Państwo zapoznać tutaj: http://induprogress.pl/oferta/45/sterowanie/regulatory. Obecnie firma posiada wiele atrakcyjnych cenowo ofert.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here