pralka
0
(0)
    1. OszczędnośćWybierając nowa pralkę, tak samo jak inne sprzęty AGD, trzeba pamiętac, że jest to inwestycja na lata. Sugerowanie się wyłacznie ceną nie do końca idzie w parze z oszczędnością i funkcjonalnością. Często klienci stawiając na tańsze produkty wybierają spośród tych z niższych klas. Pralki są jednymi z tych urządzeń, które zużywają podczas swojej pracy wieksze ilości energii. Wybierając zatem sprzęt z klasy energetycznej A, który jednak jest droższy niż urządzenia z klasy B, C itd. zapłacimy więcej, ale będziemy posiadać sprzęt bardziej ekonomicznyt i tańszy w ekspoatacji. Już w przeciągu rocznego użytkowania pralki z klasy A jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet do 50 % na rachunkach W ten sposób oszczędzamy nie tylko na prądzie, ale również na wodzie. Zatem nie dajmy się nabrać na promocje czy wyprzedaże modeli, które tylko sprawiają wrażenie tańszych i lepszych.

 

    1. Nasze potrzeby, a nie sławne markiWielu klientów kupując konkretne urządzenia ponad wszystko stawia markę producenta. Czy to jest na pewno najważniejsze? Okazuje się, że niekiedy pralka znanego producenta zza zachodniej granicy wcale nie musi być lepsza od np. producenta zza południowej granicy, o którym mało się słyszy i który nie produkuje szerokiej gamy sprzętów AGD, a skupia się tylko na kilku rodzajach urządzeń. Wybieranie pralki według marki czasem nie musi być trafione, bo tak naprawde nigdy nie mamy pewności czy dana firma produkuje np. lepsze lodówki czy kuchenki mikrofalowe albo żelazka. Lepiej swoje decyzje oprzeć na naszych rzeczywistych potrzebach.Warto zastanowić się jak często robimy pranie, ile osób będzie z niej korzystać i czy wśród nich są sami dorośli czy również dzieci. Warto w tym przypadku przestudiować różne opinie o konkretnych modelach.

 

    1. Nieodpowiedni rozmiar pralkiPowierzchnia, która ma zajmować pralka w przeznaczonym do tego pomieszczeniu jest niezmiernie istotna przy wyborze modelu. Można albo zdecydować się na model z otworem od frontu, który jest funkcjonalniejszy i bardziej popularny, ale zajmuje więcej miejsca, albo na model ładowany od góry. Ten z kolei zazwyczaj ma mniejszą pojemność, ale także zajmuje zdecydowanie mniej przestrzeni. Największym błędem może okazaźć się zakup pralki wybieranej pod względem ładowności, która tak naprawdę wcale nie jest najważniejsza. Lepiej ograniczyć się gabarytowo i zagospodarowąć przestrzeń w pomieszczeniu tak, aby można było tam spokojnie i wygdnie funkcjonować.

 

    1. Niekompletna gwarancjaW brew pozorom gwarancja przy tego typu urządzeniach jest niezmiernie istotna. Pralki jak większość sprzetu elektornicznego często ulega awariom, a te z kolei lepiej usuwac w ramach serwisu. Najlepsze pakiety dla takiego typu urządzeń to 5 letnie gwarancje, zwłaszcza, że pralki są jednym z najbardziej narażonych na szkodliwe czynniki urządzeń AGD.lki w podstawowym pakiecie posiadają 2 – letnią gwarancje, ale zazwyczaj istnieje opcja dopłaty i zakupu kolejnych lat gwarancyjnych. Nie warto więc rezygnować z ubezpieczenia tylko dlatego, że jest ono za drogie. Niekiedy może zdarzyć się tak, że koszty naprawy mogą przekroczyć jego wysokość i będą to pieniądze, których już nie odzyskamy.

 

  1. Programy idealnepralki ładowane od frontuIdealny model pralki powinien zawierać wszystko co jest nam niezbędne, odpowiednią wielkość, klase energetyczną wygląd, ale przedewszystkim dobrze dobrane funkcje. Zwracamy uwagę na cenę czy klasę – bardzo dobrze. Nie zwracamy uwagi na programy i funkcje – błąd. Dobra pralka nie musi wcale posiadać kilkunastu programów, które będą dla nas zupełnie niezrozumiałe i z których zapewne nigdy nie skorzystamy. Ważne, aby wszystkie, które posiada były czytelne i dostosowane do naszych potrzeb. Im bardziej klasyczne funkcje tym łatwiejsza obługa sprzętu dla wszystkich jego użytkowników. Jeśli uważasz, że niezbędny jest wyświetlacz na panelu? Dobrze. Twoja potrzeba. Twój wybór, ale przed zakupem upewnij się, że spełnia on twoje oczekiwania.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here