boho-sadurscy-krakow
4.7
(3)

Boho to nic innego, jak skrót od słowa bohema, czyli artystyczna cyganeria, która w XIX wieku ogarnęła całą Europę.  A bohema to przede wszystkim wolność, artystyczna swoboda, pogarda dla konwenansów i materializmu. Dlatego żaden inny trend wnętrzarski nie jest tak eklektyczny, jak boho.

boho-sadurscy-krakow

Na co stawiamy w stylu boho?

W stylu boho stawiamy na kolor i kontrast. Mocny, soczysty, oryginalny, musi się wyróżniać. To doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto pragnie dać upust swoim fantazjom. Tu bowiem nie ma złych połączeń. Można swobodnie łączyć ze sobą barwy, faktury, wzory, tworząc kolorowe wnętrze – przypominające barwny cygański tabor.

– Bardzo istotnym elementem są tutaj tkaniny. Im ich więcej, tym lepiej. Świetnym rozwiązaniem będą zatem wzorzyste poduszki, koce, narzuty, obicia na fotele, a także ozdoby na ścianę – podpowiadają projektanci wnętrz doradzający Klientom jednej z największych krakowskich agencji nieruchomości Agencji Nieruchomości Bracia Sadurscy w Krakowie.

Boho  to także inspiracja kulturowa Indiami, Bliskim Wschodem i Afryką. Dlatego wyśmienicie sprawdzą się tutaj pamiątki przywiezione z egzotycznych podróży np. maski, figurki, baldachimy, pufy, kadzidła, lampiony czy makatki.

Styl boho to jednak przede wszystkim feeria barw. Nie może więc zabraknąć orientalnych turkusów, zieleni, amarantu, oranżu oraz złotych akcentów. Wspaniale będą wyglądać także ornamenty kwiatowe, nawiązujące do kultury arabskiej, czy indyjskiej.

Myśląc o boho, nie można zapominać, że jest to nawiązanie nie tylko do stylu orientalnego, ale także do klimatu szalonych lat 60. i 70. Zatem swobodnie możemy czerpać także ze stylu hipisowskiego. Świetnie sprawdzi się tutaj pachwork, zarówno w postaci poszewek na poduszki, zrobionych z barwnych skrawków materiałów, jak i kolażu wzorzystych tapet na ścianie.

Boho to z pewnością bardzo odważny styl, przeznaczony dla indywidualistów. Nie oznacza to jednak, że nie można z niego czerpać mniej dosłownie. Jeśli nie przepadamy za wnętrzami we wszystkich kolorach tęczy, zawsze możemy wykorzystać tylko kilka elementów i w ten sposób, dyskretnie i stylowo ożywić nasz dom lub mieszkanie.

  Praktyczne projektowanie – dlaczego nie tylko estetyka wnętrza się liczy! Projektanci wnętrz z Trójmiasta wiedzą to najlepiej

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4.7 / 5. Ilość ocen: 3

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here