5904794686_c82363437b
5
(1)

5904794686_c82363437bPopularne i szeroko dostępne meble z sieciówek, choć często bardzo ciekawe wizualnie, nie spełnią wszystkich wymagań domu z pomysłem. Przede wszystkim dlatego, że ich klientem jest masowy odbiorca, którego można skusić atrakcyjną, niższą niż u konkurencji ceną.

Nie raz i nie dwa zdarzyło się tak, że idąc do przyjaciół byłem w stanie rozpoznać meble, które wcześniej widziałem w domu wujka bądź koleżanki z pracy.

Jak kupić solidne meble?

Nabycie mebli solidnych, takich które będą w stanie przetrwać z powodzeniem trzydzieści, pięćdziesiąt a nawet sto lat wymaga sporo zachodu. Przede wszystkim, meble z popularnych „sieciówek” odpadają. Swoje bystre oko należy zwrócić w stronę sklepów z antykami, komisami meblowymi bądź targami staroci. To tam można wypatrzeć meble z początku minionego stulecia, okresu między wojennego, a nawet dużo, dużo starsze.

Warto odrestaurować stare meble?

Perełki, meble stanowiące wartość samą w sobie. Oczywiście wiele z nich będzie potrzebowała odpowiedniego odświeżenia. W tym celu warto skorzystać z usług tapicera. Specjalista zadba o kompleksową renowację zakupionego mebla. Należy mieć na uwadze, że nie jest to proces łatwy, wymaga dużej wiedzy o meblach z danej epoki, materiałach użytych do jego stworzenia a także o sposobie jego konserwacji.

Zdarza się też tak, że jeden specjalista nie wystarczy, ponieważ zakres jego wyspecjalizowania nie sięga danego okresu, bądź nie czuje się na siłach by ukończyć projekt w pojedynkę. Nie jest to jednak powód do zmartwień, tapicerzy bardzo często pracują w grupach, w zakładach tapicerskich zrzeszających mistrzów wielu specjalizacji. Kluczowe w tym wszystkim jest wykorzystanie materiałów zgodnych z oryginalnym projektem. Wszystko musi być dopasowane i do historycznego okresu z którego pochodzi przedmiot.

www.regalka.pl

 

Antyczne meble

Oczywiście nie każdy pragnie otaczać się antykami. Osoby preferujące bardziej nowatorskie rozwiązania, mogą zaprojektować swój mebel samemu bądź zlecić wykonanie projektu specjalistom. Zakłady tapicerskie zazwyczaj bardzo chętnie podejmują się takich zadań. Co ciekawe, stworzenie nowego mebla będzie prawdopodobnie tańsze, niż odrestaurowanie zabytku.

  Deski opalane ogniem – modny trend w budownictwie

Oczywiście jeszcze w fazie projektu, mamy pełną kontrolę nad kreacją. Można decydować o wielu parametrach, takich jak: rodzaj użytego materiału (drewno, metal, plastik, hybryda), kolor, wzornictwo, obicie i elementy wykończenia. Tapicerzy wezmą projekt na warsztat i powiadomią nas, czy dana wizja jest możliwa do zrealizowania, przedstawią jego funkcjonalność i walory estetyczne. Jest to niezwykle ważne. Często tworząc efektowną aranżację wnętrz, zapomina się, że mieszkanie ma być funkcjonalne, a z mebli trzeba będzie codziennie korzystać, a nie tylko na nie patrzeć.

Każde z zaproponowanych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Jedni, ci gustujący w klasyce, ceniący sobie solidne wykonanie i sprawdzone rozwiązania, będą szukać mebli, które z powodzeniem da się odrestaurować, nadając im drugie życie. Drudzy, celujący w niczym nieskrępowaną nowoczesność, pokuszą się o własny projekt, który da im gwarancję wyjątkowości i indywidualizmu. Każdy, stanie się właścicielem mebli z charakterem i mieszkania z pomysłem

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here