5
(1)

Najlepsza inwestycja

Najprawdopodobniej mieszkanie, które kupisz na inwestycję, będzie inne niż to, które kupiłbyś dla siebie, by w nim mieszkać. To właśnie odpowiadanie na potrzeby potencjalnych klientów będzie miało kluczowe znaczenie.

Ważna będzie ilość pokoi i lokalizacja, bliskość, szkół, aptek, sklepów oraz komunikacji miejskiej. I to powinny być najważniejsze argumenty, ponieważ na nie zwrócą uwagę klienci. Od ich profilu również zależy to, ile będą w stanie za lokal zapłacić, więc zastanów się już na samym początku, czy chcesz wynajmować mieszkanie studentom, młodym osobom na początku kariery zawodowej, rodzinom, czy też tym, którzy w wieku dojrzałym podejmują nową pracę w nowym mieście.

Ile pokoi wybrać?

Nie ma tu złotego środka. Na rynku nieruchomości https://obido.pl/app/rynek-pierwotny-krakow/ dostępne są zarówno niewielkie kawalerki, jak i bardzo duże mieszkania. Ilość pokoi będzie przede wszystkim zależeć od tego, na jakich najemcach nam zależy. Standardowo największą popularnością cieszą się mieszkania o metrażu 40-50 m² i dwóch pokojach. To również najwięcej lokali na rynku.

Warto zwrócić uwagę, by okna wychodziły na dwie strony. Klienci również zwrócą uwagę z pewnością na funkcjonalny układ pomieszczeń oraz balkon czy taras, dostęp do piwnicy oraz miejsce w garażu lub na parkingu.

Z czego wynika popularność mieszkań dwupokojowych?

Mówi się, że mieszkania dwupokojowe to w naszej rzeczywistości pewnie standard. Od lat takich właśnie lokali oddaje się najwięcej i odpowiadają one doskonale na potrzeby Polaków zarówno w zakresie ceny, jak i ilości miejsca. Statystyczna rodzina lub też para bez dzieci bez problemu na takiej powierzchni się pomieści.

Takie mieszkanie łatwo także sprzedać i wynająć, więc staje się rewelacyjną inwestycją. Mieszkań dwupokojowych poszukują również studenci i single. To złoty środek pomiędzy niewielkimi i dość nieustawnymi kawalerkami a większymi (a także droższymi) metrażami.

  Jak urządzić mieszkanie? Trzy pokoje na 50 metrach kwadratowych

Kawalerki dla singli

Najczęściej kawalerki wybierane są  przez singli lub pary. Na niewielkiej przestrzeni, która zazwyczaj ma około 30 m² i trzeba dobrze przemyśleć aranżację. Z drugiej strony mieszkania jednopokojowe są tanie, więc szybko się zwracają. Nie spada również na nie zainteresowanie szczególnie w ośrodkach akademickich.

Jak wynająć duże mieszkanie?

Mieszkania trzy lub czteropokojowe to propozycje przede wszystkim dedykowane rodzinom. Zdecydowanie trudniej je wynająć i statystycznie na rynku też jest ich mniej. To duża inwestycja przy zakupie, a także mniej korzystna opcja na wynajem. Cena takiego metrażu będzie zdecydowanie większa, a w takim wypadku często klienci decydują się na wzięcie kredytu i zakup swojego M.

W przeliczeniu taki wynajem też się mniej opłaca inwestorowi. Jeśli już decydujesz się na kupno dużego mieszkania, warto zainwestować w czteropokojowe propozycje. W wielu wariantach będą one już apartamentami i szczególnie w dużych miastach będą bardzo drogie, ale stanowią wygodną przestrzeń do mieszkania, a mogą być również interesującą inwestycją na wynajem.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here