Pralka do zabudowy

Pralka pod zabudowę – kiedy warto ją kupić?

Istnieje kilka powodów, dla których ludzie decydują się na zakup pralki do zabudowy. Jednym z nich jest chęć utrzymania aranżacyjnej spójności. Sprzęt AGD ukryty pod blatem (zabudowa częściowa) lub za frontem meblowym (zabudowa całkowita) nie zaburza estetyki wnętrza, a dostęp do niego nie jest w żaden sposób ograniczony. Umieszczenie urządzenia wewnątrz szafki skutkuje również wyciszeniem generowanych przez nie hałasów.

Zdarza się, że przyczyną wyboru urządzenia z tej kategorii jest niewystarczająca ilość miejsca w łazience. Wówczas najczęściej szuka się dla niego przestrzeni kuchni. Wolnostojące pralko-suszarki z całą pewnością nie prezentują się tam najlepiej. Pralka pod zabudowę może być wkomponowana w ciąg, a nawet całkowicie schowana.

Choć konstrukcja i zasada działania modelu przeznaczonego do zabudowy nie odbiegają znacząco od pralek wolnostojących, są pewne różnice. Bądź gotów na to, że w przypadku urządzenia zabudowanego podobnych wymiarów, pojemność bębna będzie nieco mniejsza. Jeśli chcesz kupić pralkę do zabudowy, powinny interesować Cię jedynie modele ładowane od przodu.

Uniwersalne wymiary i zasady montażu

Większość pralek do zabudowy ma podobne wymiary. Usystematyzowano tę kwestię, aby konsumenci nie mieli większego problemu z wyborem konkretnego modelu. Najczęściej szerokość wynosi około 60 cm, głębokość 55 cm, a wysokość między 82 a 83 cm. Miej jednak na uwadze, aby obudowa urządzenia nie przylegała do ścian szafki oraz blatu.

Powinno pozostać tam co najmniej kilka centymetrów wolnej przestrzeni. Pracująca pralka do zabudowy mogłaby naruszyć konstrukcję i spowodować uszkodzenie mebla. Unikaj umieszczania jej blisko innych urządzeń. Projektując ciąg kuchenny lub łazienkowy z myślą o pralce pod zabudowę, pamiętaj też o umiejscowieniu przyłącza energetycznego i wodociągowego.

Jak znaleźć pralkę do zabudowy dla siebie?

Bez względu na to, na jaką pralkę ostatecznie się zdecydujesz, kluczową kwestią jest jej użyteczność. Jeśli chcesz być zadowolony z zakupu, weź pod uwagę kilka aspektów, które z pewnością znajdziesz w specyfikacji technicznej potencjalnego nabytku:

  • klasa energetyczna wybierz urządzenie o klasie efektywności A, aby korzystać ze sprzętu wydajnego i energooszczędnego. Środowisko naturalne oraz portfel na pewno będą Ci wdzięczne;
  • ładowność bębna pojemność pralki pod zabudowę powinna być dostosowana do potrzeb. W sytuacji, gdy sterty ubrań często lądują w bębnie, postaw na urządzenie o wsadzie rzędu 7-8 kg;
  • poziom hałasu ma duże znaczenie, jeśli pralka znajduje się w otwartej kuchni. Urządzenie generujące hałas o wartości 50 dB jest uznawane za ciche.
  • liczba dostępnych programów i funkcji pralka musi oferować Ci funkcje, dzięki którym wypierzesz i odwirujesz swoje ulubione ubrania bez obaw o ich uszkodzenie.

W poszukiwaniu pralki pod zabudowę skrojonej pod indywidualne potrzeby odwiedź sklep Neonet. Asortyment obejmuje urządzenia od renomowanych producentów, takich jak Beko, Electrolux, Bosch, Indesit, Candy, Siemens oraz Whirlpool.

Pralka do zabudowy – sposób na kameralne wnętrze
5 (100%) 1 ocen

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here