Pralka do zabudowy
5
(1)

Spis treści artykułu:

Pralka pod zabudowę – kiedy warto ją kupić?

Istnieje kilka powodów, dla których ludzie decydują się na zakup pralki do zabudowy. Jednym z nich jest chęć utrzymania aranżacyjnej spójności. Sprzęt AGD ukryty pod blatem (zabudowa częściowa) lub za frontem meblowym (zabudowa całkowita) nie zaburza estetyki wnętrza, a dostęp do niego nie jest w żaden sposób ograniczony. Umieszczenie urządzenia wewnątrz szafki skutkuje również wyciszeniem generowanych przez nie hałasów.

Zdarza się, że przyczyną wyboru urządzenia z tej kategorii jest niewystarczająca ilość miejsca w łazience. Wówczas najczęściej szuka się dla niego przestrzeni kuchni. Wolnostojące pralko-suszarki z całą pewnością nie prezentują się tam najlepiej. Pralka pod zabudowę może być wkomponowana w ciąg, a nawet całkowicie schowana.

Choć konstrukcja i zasada działania modelu przeznaczonego do zabudowy nie odbiegają znacząco od pralek wolnostojących, są pewne różnice. Bądź gotów na to, że w przypadku urządzenia zabudowanego podobnych wymiarów, pojemność bębna będzie nieco mniejsza. Jeśli chcesz kupić pralkę do zabudowy, powinny interesować Cię jedynie modele ładowane od przodu.

Uniwersalne wymiary i zasady montażu

Większość pralek do zabudowy ma podobne wymiary. Usystematyzowano tę kwestię, aby konsumenci nie mieli większego problemu z wyborem konkretnego modelu. Najczęściej szerokość wynosi około 60 cm, głębokość 55 cm, a wysokość między 82 a 83 cm. Miej jednak na uwadze, aby obudowa urządzenia nie przylegała do ścian szafki oraz blatu.

Powinno pozostać tam co najmniej kilka centymetrów wolnej przestrzeni. Pracująca pralka do zabudowy mogłaby naruszyć konstrukcję i spowodować uszkodzenie mebla. Unikaj umieszczania jej blisko innych urządzeń. Projektując ciąg kuchenny lub łazienkowy z myślą o pralce pod zabudowę, pamiętaj też o umiejscowieniu przyłącza energetycznego i wodociągowego.

Jak znaleźć pralkę do zabudowy dla siebie?

Bez względu na to, na jaką pralkę ostatecznie się zdecydujesz, kluczową kwestią jest jej użyteczność. Jeśli chcesz być zadowolony z zakupu, weź pod uwagę kilka aspektów, które z pewnością znajdziesz w specyfikacji technicznej potencjalnego nabytku:

  • klasa energetyczna wybierz urządzenie o klasie efektywności A, aby korzystać ze sprzętu wydajnego i energooszczędnego. Środowisko naturalne oraz portfel na pewno będą Ci wdzięczne;
  • ładowność bębna pojemność pralki pod zabudowę powinna być dostosowana do potrzeb. W sytuacji, gdy sterty ubrań często lądują w bębnie, postaw na urządzenie o wsadzie rzędu 7-8 kg;
  • poziom hałasu ma duże znaczenie, jeśli pralka znajduje się w otwartej kuchni. Urządzenie generujące hałas o wartości 50 dB jest uznawane za ciche.
  • liczba dostępnych programów i funkcji pralka musi oferować Ci funkcje, dzięki którym wypierzesz i odwirujesz swoje ulubione ubrania bez obaw o ich uszkodzenie.

W poszukiwaniu pralki pod zabudowę skrojonej pod indywidualne potrzeby odwiedź sklep Neonet. Asortyment obejmuje urządzenia od renomowanych producentów, takich jak Beko, Electrolux, Bosch, Indesit, Candy, Siemens oraz Whirlpool.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here