Zobacz, jak samodzielnie wykonać dekorację ściany, czyli panele ścienne 3D.
4
(10)

Trójwymiarowe panele ścienne stanowią doskonałą alternatywę dla kolorowej farby, zwykłych płytek czy takich imitujących cegły. Jesteś zapalonym majsterkowiczem? Zobacz nasze porady dla majsterkowiczów, jak nakleić panele ścienne 3d.

Panele ścienne 3D od firmy Loft Design System

Loft Design System to kolekcja paneli gipsowych dedykowana miłośnikom ciekawych form. Firma tworzy wzory i produkuje panele które fascynują swoją kreacją. W ofercie Loft Design System znajduje się dwanaście wzorów paneli, którymi można z powodzeniem zabudować całą ścianę, kominki, jak również tylko ich fragmenty, tworząc niepowtarzalny wystrój. Wspaniały efekt tworzy się sam.

Montaż paneli ściennych 3D – instrukcja

Przed montażem paneli ściennych należy przygotować kilka podstawowych narzędzi:

  • poziomica,
  • listwa startowa umożliwiająca montaż paneli ponad poziomem podłogi,
  • papier ścierny o gradacji 240,
  • piła do drewna, gdyby zaszła potrzeba przycięcia ich na wymiar,
  • przekładki pomiędzy panelami – najlepiej pociętą w duże kawałki tekturę (zamiast krzyżyków, które nie dadzą się wyciągnąć po związaniu kleju),
  • klej do gipsu,
  • materiał na zaprawki,
  • gładź gipsowa,
  • gips szpachlowy.

Panele ścienne 3d powinny być montowane w zasadzie jak każe inne płytki, które przytwierdza się do ściany. W tym celu oczyszczoną ścianę należy dokładnie zagruntować. Również tył paneli dekoracyjnych należy pokryć gruntem. Następnie, jeżeli zachodzi taka potrzeba należy zamontować listwę startową.

Jak montować panele 3d?

Kolejnym etapem jest już montaż paneli gipsowych, układając je w uprzednio określony wzór i pozostawiając 2-3 mm odległości między poszczególnymi panelami.  Panele gipsowe na kleju ustabilizują się dopiero na drugi dzień i dopiero wówczas można wyciągnąć przekładki. Należy tego dokonać ruchem wahadłowym, gdyż siłowe oddziaływanie na tekturę może spowodować uszkodzenie paneli.

  Klucz udarowy elektryczny czy pneumatyczny – jaki wybrać?

Na tym etapie można też usunąć listwę startową. Następnie należy wypełnić gładzią gipsową szczeliny między panelami. Miejsca łączeń należy przeczyścić papierem ściernym – najpierw o gradacji 80, następnie 120 a na końcu 240. Etapem kończącym montaż paneli gipsowych jest pomalowanie ściany na dowolny kolor. Efekt przechodzi najśmielsze oczekiwania.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4 / 5. Ilość ocen: 10

Brak ocen!

6 KOMENTARZE

  1. Zamiast kleju do gipsu lepiej sięgnąć po pianoklej, bo jest z nim mniej zabawy. Ja tak robiłem u siebie i w jakości nie ma róźnicy, za to w szybkości pracy i owszem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here