l4
5
(1)

„Kupmy 5-15% więcej materiału niż wynika z naszych obliczeń, zapas przyda się podczas konstruowania łączeń prostych, naprzemiennych i skośnych”

Wybierając glazurę, czyli cienkie płytki fajansowe pokryte szkliwem, pamiętajmy, że są one najdelikatniejsze ze wszystkich tego typu materiałów, dlatego nadają się jedynie do układania na ścianach

Może terakota lub gres lub klinkier do domu?

Terakota, inaczej płytki kamionkowe szkliwione -nieco bardziej wytrzymałe, nadaje się zarówno do kładzenia na ściany jak i podłogi. Świetnym materiałem także na ściany i podłogi jest gres porcelanowy, wykonany ze zmielonego kwarcu, kaolinu i skaleni, dzięki czemu gres jest twardy, odporny na działanie środków chemicznych, zabrudzenia i ścieranie.

W pomieszczeniach gdzie panuje duża wilgoć najlepiej sprawdzają się gresy szkliwione. Unikać należy natomiast gresu polerowanego, który nie jest odporny na plamienie ze względu na brak impregnacji.

Bardzo trwały jest także klinkier szkliwiony. Występuje w różnych kolorach,a rustykalna charakteryzuje się w nierównościach płytki. Stosować go możemy i na ściany i na podłogę. Z tak dużego wyboru płytek z pewnością każdy znajdzie odpowiednią propozycję dla siebie i swojego wnętrza.Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

  Sterowniki temperatury renomowanej firmy Euroster

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here