Zobacz, gdzie kupić designerskie lampy do sypialni.
5
(3)

Kwestia indywidualnych upodobań

Wybierając lampy do sypialni, przede wszystkim kierujcie się własnym gustem i potrzebami. Przede wszystkim musicie określić, jakie są wasze oczekiwania względem tego miejsca i jak najczęściej spędzacie w nim czas. To zdecydowanie ułatwi wam odpowiedni dobór oświetlenia. Warto przejrzeć propozycje przodujących firm z branży oświetleniowej (np. lampy Artemide) i porównać je ze sobą.

Wówczas zyskacie pewność, że wybraliście dokładnie to, o co wam chodziło.

Lampy, lampki i kinkiety, czyli praktyczna strona oświetlenia

Najczęstszymi rodzajami lamp, jakie pojawiają się w naszych sypialniach, są lampy sufitowe, lampki nocne i lampki ścienne (kinkiety).

Bezwzględnie, lampy te powinny komponować się z resztą pomieszczenia, nawiązywać do jego aranżacji i ładnie z nią współgrać.

Oto, najczęściej używane rodzaje lamp oraz sposób ich wykorzystania:

Lampki nocne:

Przeważnie lampki te stawiane są obok łóżka (w przypadku łóżka podwójnego, małżeńskiego, po jego obu stronach). Wykorzystać można je znakomicie do czytania, rozwiązywania krzyżówek, do pracy (tak, tak niektórzy chętnie zabierają ze sobą laptopa do łóżka, by właśnie tu dokończyć zaległe sprawy), itp.Ale właśnie laptop i zaległe spraw… Sprawdzają się tutaj lampy na wysięgniku, za pomocą którego możemy regulować strumień światła.

Idealna w takiej roli jest lampa stołowa Tolomeo Basculante od Artemide wyposażona w abażur kremowy pergaminowy  lub szary szatynowy,emituje ona subtelne rozproszone światło,podkreślające nastrój i nocny spokój. Jeżeli natomiast nie chcemy przeszkadzać w śnie innej osobie – wybierzmy Tolomeo Micro – lampę stołową  z metalowym abażurem w bajecznych kolorach.

Wykorzystujemy również małe lampki stawiane na szafce nocnej, polecamy tutaj Hoshigame lub większą i bardziej dekoracyjną Mendori, nowości od Artemide projektowane przez Issey’a Miyake .Również niewielkie lampy podłogowe spełnią wszelkie oczekiwania użytkownika,niewysokie i mobilne jak Tolomeo Basculante Lettura, Talak Lettura .Natomiast do niewielkiej buduarowej sypialni proponujemy delikatną Firefly Lettura.

  Inteligentne oświetlenie w domu – jak z niego mądrze korzystać?

Lampy sufitowe:

Dzięki temu typowi oświetlenia, zapewnia się ogólne oświetlenie wnętrza. Dzisiejsze sposoby oświetlenia umożliwiają stworzenie odpowiedniego dla danej chwili klimatu. Od intymnego, z delikatnie przyciemnionym nastrojowym światłem, poprzez oświetlenie relaksujące, na pełnym, jasnym oświetleniu kończąc.

To, co ważne, to fakt iż dzisiejsze sposoby oświetlenia umożliwiają nie tylko regulację jego intensywności, ale i zmiany kolorów, czy wybór punktu do oświetlenia.

Taka regulacja tworzy bardzo specyficzną, różnorodną atmosferę w sypialni, zapewniając maksimum komfortu. Atmosferę podkreśli na pewno oryginalna Fukurou  z delikatnym ledowym źródłem, podobna w projekcie Katatsumuri  czy też kanciasta Hakofugu – te lampy z osłoniętym źródłem światła stworzą komfort  i sprawią,że polubimy to pomieszczenie.

Lampki ścienne / kinkiety:

W zależności od upodobań, dobrać można je pod katem różnych stylów, wzorów, itp. Zapewniają ocieplenie wnętrza i nadanie mu zupełnie innego charakteru. Dzięki różnorodnym pomysłom, fantazyjnym wzorom, czy nietypowym modelom jakie oferują lampy Artemide, można wyczarować miejsce odmienne, niż każdy inny pokój w domu.

Wszystkim wielbicielom czarnego koloru w różnych odsłonach polecamy niesamowity kinkiet Cadmo w czarnym błyszczącym kolorze projektu słynnego designera Karima Rashida,zwolennikom ledowego źródła  proponujemy Demetrę w dwóch odsłonach: Demetra Parete oraz Demetra Faretto Parete w minimalistycznych kolorach,natomiast  zdeklarowanym użytkownikom abażurów  sugerujemy Tolomeo Parete Diffusore 18  wyposażone w abażur kremowy lub szary.

Oświetlenie od praktycznej strony

Wybierając oświetlenie do sypialni, pamiętajcie, by żarówka dawała światło jasne i ciepłe, które nie będzie męczyło oka. Ma być ono delikatne i dawać poczucie komfortu.
Jednak żarówka, to nie wszystko – dużą rolę w przypadku lamp odgrywają klosze. Przyjrzyjcie się im uważnie, zwłaszcza rodzajowi materiału z jakiego zostały wykonane, a także sposobowi w jaki oświetlają pomieszczenie, by uniknąć ewentualnych rozczarowań.
Dzięki olbrzymiej ilości dostępnych do sypialni lamp, z pewnością znajdziecie taką, która odpowiadać będzie wam pod każdym kątem.

  Nowoczesne oświetlenie do Twojego domu - lampy Verpan

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 3

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here