kącik na wiosnę
4
(4)

Wygląd ogrodu oraz otoczenia domu bardzo wpływa na nasze samopoczucie. Pozytywne wrażenia estetyczne powodują że relaks stanie się bardziej komfortowy. Niewielki ogród ma służyć przede wszystkim wypoczynkowi. Warto więc ustawić wygodne meble oraz podzielić przestrzeń na strefy wypoczynku, jedzenia czy grillowania.

W ciepłe dni bardzo często urządzamy spotkania na świeżym powietrzu, dlatego nie możemy zapomnieć o odpowiedniej aranżacji tej przestrzeni. Warto zainwestować w grilla, będzie on szczególnie przydatny w weekendowe dni. Oświetlenie jest kolejną istotna sprawą, dlatego lampy ogrodowe, lampiony i inne źródła światła będą niezbędne. Aranżacja ogrodu spełnia ci sen z powiek? Skorzystaj z naszych gotowych rad.

Spis treści artykułu:

Aranżacja ogrodu z funkcją relaksu

Decydując się na aranżację ogrodu z funkcją relaksu, odpoczynku i jedzenia – wybierajmy zieleń łatwą w utrzymaniu, ponieważ zaniedbane rośliny, wymagające większej pracy mogą całkowicie zepsuć efekt przytulnego wiosennego kącika. Do zieleni wybierajmy naturalne materiały – kamień czy drewno… w zgodzie z naturą.

Kącik wiosenny w ogrodzie – idealny do relaksu?

Kącik wiosenny to magiczne miejsce do wypoczynku w ogrodzie. W centralnym punkcie ogrodu stanęła nowoczesna altana, która wraz z ratanowymi meblami stworzyła miły kącik do relaksu. Nieopodal stanął zestaw ogrodowy: stół z parasolem i krzesłami, przy którym będzie można jeść potrawy z grilla.

Czerwona ławeczka, do miłych chwil przy książce, ustawiona została wewnątrz pergoli. Do wszystkich zakątków ogrodu doprowadzi nas ścieżka z paneli imitujących podkłady kolejowe. Świetnie komponuje się z posadzonymi przy domu roślinami.

Nasza aranżacja ogrodu jest niepowtarzalna. Unikalnego charakteru zapewniają jej soczyście zielony stolik kawowy oraz okienko na menu do grilla. Klimat ogrodu tworzy także wiele drobiazgów – kosz piknikowy, poduszki oraz nastrojowe oświetlenie w postaci lamp ogrodowych, latarenek, lampionów ze słoików i świec.

  Jak urządzić ogród zimowy? Na co zwrócić uwagę?

Oto nasza aranżacja ogrodu wiosenno-letniego:


Źródło:

https://e-florystyka.pl/kategoria/blog/ogrody/aranzacje/

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4 / 5. Ilość ocen: 4

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here