do2
4.7
(3)

Nie od dziś wiadomo, że drzewa, krzewy, byliny, trawniki zapewniają produkcję tlenu, oczyszczają powietrze, ograniczają hałas, mogą być ukojeniem dla zszarganych nerwów. Ponieważ zieleń przegrywa konkurencję z drogami, chodnikami, budynkami, parkingami GREENTOWN dostarcza technologie które umożliwiają introdukcję zieleni w miejsca do tej pory niedostępne. Duże rośliny doniczkowe to tylko jeden z wielu pomysłów tej firmy.

Rośliny doniczkowe w walce z zanieczyszczeniem powietrza

Prawdziwa łąka na dachu? Duże, dorodne drzewa na parkingu? Kwiaty na dachu przystanku autobusowego? Ściana z żywymi roślinami zamiast zwykłej elewacji? Dla GREENTOWN nie ma projektów niemożliwych. Są tylko ciekawe i bardzo ciekawe. 

A jak my możemy stworzyć dla siebie namiastkę tlenu a przy okazji upiększyć mieszkanie?

Zadanie to spełnią oczywiście rośliny doniczkowe. Sansewieria gwinejska należy do najbardziej wytrzymałych kwiatów doniczkowych, znosi zarówno słońce i upał jak i chłodne, zacienione miejsca. Nie straszna jej nawet temperatura poniżej 12 stopni Celsjusza. Bez podlewania wytrzymuje miesiąc. Ta mało wymagająca roślina osiąga wzrost 1-2m.

Inną rośliną znoszącą trudne warunki jest dracena, dodatkowo nie potrzebuje ona dużej uwagi, jest łatwa w uprawie. Idealnie czuje się w temperaturze pokojowej. Lubi wilgotne powietrze. Rośnie na 1-3metry.

Architekt: Przemysław Lisiecki & Maciej Bogaczewicz

FOT Weronika Trojanowska dla CDN STUDIO/Dekoratornia

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4.7 / 5. Ilość ocen: 3

Brak ocen!

  Trawnik z rolki – jak przygotować go do zimy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here