Szukasz ciekawego pomysłu na płytki z dekorem? Sprawdź motywy kwiatowe.
5
(2)

Elementy szklane – ciekawe detale dekoracyjne

Szkło jest doskonałym elementem do tego, by wyeksponować dekoracyjną funkcję tradycyjnego wyposażenia wnętrz. Doskonale sprawdza się jako element przyciągający uwagę w każdym, szczególnie nowoczesnym pomieszczeniu. Jest bez wątpienia chłodnym, ale niezwykle eleganckim detalem.

Świetnie zdaje egzamin w kuchni, gdzie coraz częściej montuje się szklane panele będące alternatywą dla płytek ceramicznych. Architekci wnętrz odkrywają również szkło jako materiał, który można wykorzystywać do tworzenia niepowtarzalnych mebli – na przykład ław kawowych czy podświetlanych ledami półek lub szafek. Szkło wykorzystywane jest także do wytwarzania okładzin. Te wszystkie elementy dekoracyjne można obejrzeć na przykład na stronie zakladszklarski.wroclaw.pl, na której znajduje się wiele inspiracji w zakresiewykorzystania szkła.

Elegancji każdemu pomieszczeniu dodadzą na pewno lustra. Odpowiednio dostosowane mogą pełnić zarówno funkcje stricte estetyczne, jak i użytkowe. Duże powierzchnie lustrzane z powodzeniem stosowane są na przykład w niewielkich wnętrzach, którym wizualnie dodają przestrzeni.

Siła szkła – prostota i elegancja

Szkło – materiał budowlany

Szkło kojarzone jest raczej z niezmiernie delikatnym materiałem, który może być przydatny wyłącznie do tworzenia elementów dekoracyjnych. Przy obecnej wysoce wyspecjalizowanej technologii jego produkcji to myślenie nie ma już żadnego uzasadnienia. Co więcej szkło, jest coraz częściej wykorzystywane jako element typowo budowlany. Doskonale sprawdza się na przykład w budowaniu przejrzystych ścian (źródło: http://dom.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1036585&title=Szklo-dekoracyjne-w-aranzacji-wnetrza-Szklane-drzwi-wewnetrzne&wid=16350438&smqbzticaid=112924).

Takie konstrukcje wykorzystywane są z powodzeniem nie tylko do tworzenia ogrodów zimowych czy przeszklonych loggii, ale także do dzielenia dużych pomieszczeń (na przykład w wielkopowierzchniowych biurach). Taka ściana ma ogromne znaczenie praktyczne – nie ogranicza przenikania światła dziennego do części pomieszczenia położonych dalej od okien. Daje także możliwość pełnej kontroli tego, co dzieje się poza pokojem.

  Nastrojowa biel we wnętrzach

Szklane drzwi? Bardzo proszę!

Szkło świetnie sprawdza się także jako materiał zastosowany w drzwiach. Szklane elementy dają również możliwość bardzo ciekawych eksperymentów ze światłem. W przypadku dużych powierzchni umożliwiają one tworzenie niezwykłych dekoracji wykonanych ze zmatowionego szkła lub ciekawych i stworzonych na indywidualne zamówienie kolorowych dekoracji – takich na przykład jak półprzeźroczystych naklejek lub malowideł.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here