Aluminiowe konstrukcje
5
(1)

Ogród zimowy – najważniejsze jest ciepło

Wszystkie wymienione wyżej cechy ogrodów zimowych to kusząca propozycja dla osób mających własny dom. Decydując się na takie rozwiązanie, należy jednak pamiętać przede wszystkim o tym, iż oranżeria powinna być oszczędna energetycznie. Każdy jej element konstrukcyjny powinien mieć duży współczynnik izolacyjności cieplnej, gwarantując, że ogrzane powietrze nie będzie uciekać na zewnątrz.

Rozwiązaniem gwarantującym odpowiednią izolację termiczną są nowoczesne profile aluminiowe. System Imperial (IP) stosowany przez Winter Gardens opiera się na wykorzystaniu 24 mm przekładki termicznej, która zapewnia, że przestrzeń ogrodu zimowego będzie stanowiła integralną część nawet w domu pasywnym.

W ogrodach zimowych stosowane są szerokie profile aluminiowe, których rozmiar waha się od 65 mm dla ościeżnic drzwi i okien, słupków oraz skrzydeł drzwi, aż do 74 mm dla skrzydeł okiennych. Grubość każdej ścianki aluminiowej może wynosić od 1,7 do 2,0 mm, dzięki czemu możliwe jest zastosowanie tafli szkła o dużej grubości. To kolejny czynnik, poprawiający energetykę przestrzeni, a także gwarantujący, iż profile będą wytrzymałe mechanicznie. Na koniec warto zwrócić uwagę na możliwość zastosowania rozwiązania SunEnergy, będącego kolejnym czynnikiem wpływającym na oszczędność energetyczną. Szkło w tym systemie należy przy tym do materiałów ekologicznych.

Otwarta przestrzeń

Zimne, deszczowe dni to tylko połowa roku w naszej strefie klimatycznej. W ciągu drugiej połowy dni są ciepłe i słoneczne, dzięki czemu z przyjemnością spędzamy czas w otwartych ogrodach. Warto więc zadbać o to, aby przestrzeń zimowego i letniego ogrodu płynnie się ze sobą łączyła nie tylko dzięki dużym przeszkleniom, ale również możliwości otwarcia oranżerii.

Stosowany przez Winter Gardens system Ultraglide jest dedykowany do ogrodów zimowych, w których celem jest uzyskanie dużej powierzchni rozsuwanej. Jest to system oparty o aluminiową konstrukcję skrzydeł jezdnych w postaci ścian przesuwnych. Został specjalnie wzmocniony pod kątem mechanicznym i termicznym, przy jednoczesnej lekkości materiału. Dzięki temu każdy wymagający klient będzie zadowolony z łatwości przesuwania szklanej powierzchni, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich wymienionych wyżej zalet.

  Kącik na lato, czyli aranżacja ogrodu

Podsumowując, wybór konstrukcji aluminiowej to rozwiązanie wszechstronne gwarantujące wytrzymałość i dobre parametry techniczne. Jest dedykowane klientom dbającym o luksus swojego domu.

Artykuł powstał we współpracy z http://winter-gardens.pl/ – projektowanie ogrodów zimowych.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here