0
()

Czy wam też znudziły się oklepane lampy w formie latarni albo pylonów. Twój ogród łudząco przypomina co drugi dom na osiedlu i chcesz to zmienić? Aranżacja ogrodu nie ogranicza się przecież wyłącznie do sadzenia kwiatów, krzewów i drzew. Po zmroku za jej urok odpowiada oświetlenie. Tylko od nas zależy, czy będzie ono oryginalne. Jeśli brakuje ci pomysłów, może nasz ranking top 5 najciekawszych pozycji pomoże rozwiązać ten kłopot.

5 – Lampy typu Adjust

Nasze notowanie otwiera oświetlenie ogrodowe w stylu raczej nowoczesnym. Producenci cechują je jako bardzo funkcjonalne i mało uciążliwe w utrzymaniu. Chodzi o lampę typu Adjust, którą wmontowuje się bezpośrednio w podłoże. Dzięki niej możemy oświetlić ścieżkę, ganek czy skalniak. W praktyce tego typu rozwiązania spotykamy raczej w centrach dużych miast, kiedy tego typu oświetlenie stosowane jest przy galeriach handlowych, hotelach czy w parkach. Dzisiaj można to zastosować w warunkach domowych i punktowo podświetlić te elementy aranżacji ogrodu, które mają błyszczeć i przykuwać uwagę po zmroku – statuy, okazałe donice, schody itd.

4 – Lampy typu Alekule

Nowością jest natomiast lampa typu Alekula. Jest to świecąca kula, którą stawia się bezpośrednio na podłożu, najczęściej po kilka sztuk różnej wielkości w zbitej grupie. Rozsiane po ogrodzie lampy kuliste wyposażone są w żarówki typu E27 i spektrum mocy 60 do 100 W. Nie musimy obawiać się o trwałość klosza – wykonano go z trwałego poliwłókna, które nie blaknie i jest wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne.

3 – Lampy wiszące typu Vera

Oryginalnie nie znaczy tylko nowocześnie i z plastiku. Elegancka elewacja, dostojnie wystrojony ganek czy altana w angielskim stylu wymaga oświetlenie, które dobrze się tutaj wkomponuje. My zwróciliśmy w tej grupie uwagę na lampę wiszącą typu Vera. Ma ona formę metalowej, romboidalnej latarni na łańcuchu – fasonem przypomina trochę kadzidło lub lampy z wczesnego okresu industrialnego. Świetnie sprawdzi się przed drzwiami wejściowymi oraz w altanie. Dostępne są wersje całkowicie przepuszczalne dla światła, lub z kloszem szklanym częściowo przepuszczalnym i pokarbowanej szybce.

  Pięknie oświetlony ogród

Propozycje z: https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/852-lampy-zewnetrzne

2 – Kinkiet typu Meridan

Kinkiety w ogóle są bardzo ciekawym rozwiązaniem dla oświetlenia zewnętrznego, bo zwyczajnie najprościej jest je tam zamontować. Kinkiet typu Meridan wygląda jak rodem ze statku kosmicznego i świetnie odnajdzie się w nowoczesnych aranżacjach ogrodu i elewacji domu. Jest masywny i podłużny, z elementami z tworzywa i stali nierdzewnej daje piorunujący efekt.

1 – Oprawa stojąca Form

Jest to obudowa o geometrii prostokąta, w której górna część zawiera sprytnie ukrytą żarówkę, dającą wytłumione światło. Wygląda świeżo, przyciąga uwagę, jest lekkie i można je dowolnie przenosić po całym ogrodzie. Klosz wykonany jest z poliwęglanu i pozwala doświetlić ogród światłem 480 lumenów. Wygląda kapitalnie na schodach, w zestawieniu z donicami lub jako szpaler ścieżki wiodącej przez ogród do drzwi wejściowych. Zdecydowany numer 1.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here