0
()

Umywalka jest jednym z najpowszechniejszych i najpotrzebniejszych przedmiotów łazienkowych. Można się sprzeczać o zasadność używania wanny czy prysznica, można wybierać lustra czy baterie, które w swojej formie odchodzą od tradycyjnych rozwiązań, ale umywalka to rzecz święta. Jest dla nas niezbędna i musi być jednym z najpiękniejszych i najbardziej funkcjonalnych zarazem elementów danego wnętrza, także w estetyce vintage. Skoro więc urządzam łazienkę na modłę retro, warto nie oszczędzać i wybrać produkty naprawdę wysokiej klasy. Przedstawiamy kilka modeli umywalek marki Burlington nie do zapomnienia.

Classic Round z ornamentem – piękno kwiatów w delikatnej odsłonie

Burlington Classic Round Umywalka biała z ornamentem

Pierwszym modelem, który chcielibyśmy zaprezentować jest model Classic Round. To model wyróżniający się nie tylko formą, ale także sposobem wykończenia i estetyką. Co jest w nim zatem tak wyjątkowego? Przede wszystkim ornament, czyli wysokojakościowy nadruk z kwiatów, które zdają się oplatać całą misę wraz z nóżką. Dodatkowym elementem jest zakończenie przy ścianie, specjalny rant, który w sposób naturalny wyznacza miejsce przylegania umywalki do ściany właśnie. Jest to z pewnością model do łazienek w stylu retro, które szukają czegoś wyjątkowego i zdobionego w każdym miejscu. Umywalka posiada jeden otwór na baterię oraz gwarancję na 10 lat. Jej wysokość to 29 centymetrów, długość 58 centymetrów, natomiast szerokość wynosi 65 centymetrów. Całość skąpana w pięknej, ornamentowanej bieli.

Classic Round bez ornamentu – prostota, ale i finezja

Burlington Classic Round Umywalka retro biała

Niewiele się od siebie różnią, a jednak powinny trafić do nieco innych wnętrz. Brak tak wyrazistych i ukierunkowujących myślenie kwiatów sprawia, że jest to umywalka niejako czystsza, przeznaczona dla osób, które cenią sobie szlachetną prostotę w stylu retro. W umywalce Classic Round wszystkie elementy wydają się być takie same jak w przypadku modelu z ornamentem (takie z resztą są w rzeczywistości), jednak brak kwiatów sprawia, jakbyśmy mieli do czynienia z zupełnie innym produktem. Jest to także umywalka stojąca przy ścianie. Przylega jedną nogą oraz specjalnym rantem, identycznie zaokrąglonym i frezowanym na końcówce jak w przypadku modelu z ornamentem. Doskonale wpasowuje się w typowo „greckie” wykończenie oraz motywy kolumnowe. Specyfikacja jest bardzo podobna. Tak samo posiada aż dziesięcioletnią gwarancję i podobnie ma fabryczną, jedną przestrzeń na baterię. Jej wysokość to 29 centymetrów, szerokość 65 centymetrów, a długość wynosi 57,5 centymetra – jest więc nieco krótsza.

  Wykąp się w luksusie. O wannach z konglomeratu w stylu retro

Corner – piękno kąta prostego

Burlington Corner Cloakroom Umywalka narożna biała z ornamentem

Renomowana firma Burlington przygotowała coś także dla osób, które mają mniejszą przestrzeń łazienkową i nie są w stanie skorzystać ze stojących umywalek. Co więcej, ten model – Corner Cloakroom – jest przystosowany do powieszenia w roku, wykorzystując jeszcze lepiej dostępną przestrzeń. Narożna umywalka została wykonana zgodnie ze sztuką produktów w estetyce vintage. Ma delikatnie obłe kształty, choć w detalistycznym spojrzeniu. Cała jest dość kanciasta, a jej boku zdobią przepiękne ornamenty. Z pewnością pasuje do staroangielskiej łazienki, w której króluje ład, porządek oraz umiłowanie do drobnych akcesoriów. Warto wspomnieć, że ten model charakteryzuje się aż dwudziestopięcioletnią gwarancją. Podobnie jak w przypadku poprzednich modeli, także i tutaj mamy do czynienia z jednym otworem na baterię. Długość tej umywalki wynosi 45 centymetrów, szerokość 59,8 centymetra, natomiast wysokość 18,3 centymetra.

Edwardian – niezwykły projekt, piękna realizacja

Burlington Edwardian Cloakroom Umywalka Ścienna biała

Na koniec coś nietypowego, bo tak nazwać należałoby model Edwardian Cloakroom. Jest to umywalka wisząca, w kształcie przywodząca na myśl poprzedni model, jednak to, co ją wyróżnia to przede wszystkim dwa osobne krany – dedykowane ciepłej i zimnej wodzie z osobna. Nietypowy pomysł zamknięty w dość dużej umywalce – z długością 30,8 cm, szerokością 51,5 cm oraz wysokością 26,5 cm.

wyposażenie do łazienki w stylu retro- urządź łazienkę retro z świętem łazienek

Umywalki retro marki Burlington zachwycają nas pod wieloma aspektami. Są nietypowo przystosowane do stylu retro, ale idealnie do niego pasujące. Co więcej, każdy z tych modeli, choć czasem podobny, skrywa w swoim wnętrzu coś niepowtarzalnego. I tego szukać należałoby w dobrej umywalce.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here