5
(1)

Czy ktoś z nas wyobraża sobie łazienkę bez umywalki czy prysznica lub wanny? Czy to w ogóle jest możliwe? Pewnie tak, tylko po pierwsze zupełnie niefunkcjonalne, a po drugie, kompletnie pozbawione logiki. Logiczne za to jest umiłowanie piękna i połączenie go w idealne wnętrze w stylu angielskim. Coś tak wyjątkowego proponuje nam znana firma Burlington. Oto kilka jej przejawów w postaci armatury łazienkowej.

Podtynkowa bateria natryskowa – Severn

Burlington chrom VF3S

Deszczownice retro zyskują na coraz większej popularności. Dzieje się tak dlatego, że łączą w sobie piękno oraz jakość i wygodę. Tymczasem model Severn podtynkowej baterii natryskowej z termostatem pokazuje nam jak może wyglądać łazienka w stylu retro w najpiękniejszej formie. Wejście pod taki prysznic to czysta przyjemność. Produkt jest zdobiony, chromowany z zaokrągleniami i elementami przypominającymi jakby trofea łowieckie. W zestawie znajdziemy baterię natryskową podtynkową z płytką, do niej heble ceramiczne oraz pokrętło. Dalej także ramię prysznicowe proste montowane do ściany oraz słuchawkę z wężem i uchwytem. Cały zestaw to gwarancja dziesięcioletnia oraz perfekcyjnie zaokrąglone detale. Bateria ma 2 wypływy. Jej szerokość to 19 centymetrów, a długość węża 15 centymetrów. Długość ramienia określa się jako niecałe 40 centymetrów.

Bateria umywalkowa retro – T16-QT

Burlington Bateria 2-otworowa z korkiem z głowicą ceramiczną chrom T16-QT

Niezwykły model baterii w sposób wyjątkowy sprawi, że Twoja łazienka nabierze nietypowego charakteru. Jeśli bowiem coś ma wpływ na sposób, w jaki oddziałuje styl retro, to z pewnością detale, a w tym wypadku jest to takie wykończenie umywalki w stylu angielskim. Jest to bateria w starym stylu, z kurkami charakterystycznymi między innymi dla lat sześćdziesiątych. Całość jest zdobiona chromowaniem i obłymi kształtami. Jest to produkt o sylwetce dość krągłej i przyjemnej. Ten model wyposażony jest w głowicę ceramiczną, co ułatwia korzystanie. Dodatkiem jest korek na łańcuszku. Jeśli chodzi o długość wylewki, to wynosi ona 126 milimetrów. Wysokość z pokrętłem to 135,5 milimetra, natomiast rozstaw przyłączy to równe 20 centymetrów. Producent do produktu dorzuca dziesięcioletnią gwarancję.

  W cieniu mis WC – porozmawiajmy o bidetach

Jednootworowa bateria umywalkowa z głowicą ceramiczną Retro

Burlington Bateria jednootworowa z głowicą ceramiczną chrom T13-QT

Kolejny model, który idealnie wyczuwa nowoczesne technologie w zastosowaniu opakowań retro. Tym razem jednak mówimy o baterii jednootworowej, przeznaczonej do umywalek. Jest dość prosta w formie, dość mocno zaokrąglona. Głowice ceramiczne – ¼ obrotu pokrętła – pozwalają na przyjemniejsze korzystanie z nowoczesnej łazienki w estetyce vintage. Do tego modelu dodawany jest korek na łańcuszku, a całość pokryto chromem dla piękniejszego wykończenia. Gwarancja na ten produkt wynosi 10 lat. Jeśli jesteśmy przy kwestiach technicznych, to jest to produkt bardziej wysoki niż długi. Ma aż 82,5 milimetra wysokości, a sama długość wylewki to 126 milimetrów.

Piękna w swej prostocie – bateria wannowa Retro

Burlington Tay Bateria termostatyczna chrom T2DB

Renomowana firma Burlington przygotowała coś także dla miłośników baterii nawannowych. W modeli specjalnie dedykowanym łazienkom retro mamy do czynienia ze specjalnie profilowanymi kurkami oraz słuchawką na wczesne lata sześćdziesiąte. Jest to urokliwe, ale przy tym doskonale funkcjonujące. Ta bateria jest montowana na rant wanny lub półkę która się gdzie obok znajduje. Jest termostatyczna i pokryta chromowaniem, co daje jej piękny i nienachalny design.

W zestawie znajdują się widełki typu „S” (opcja montażowa) wraz z wężem, słuchawką ceramiczną wysokiej jakości oraz przełącznikiem dwudrożnym. Na całość producent daje aż 10 lat gwarancji. Co zaś się tyczy wymiarów, to długość samej wylewki wynosi 132,5 milimetra, szerokość baterii to 235 milimetrów. Jeśli chodzi o rozstaw przyłączy to jest to 180 milimetrów, a wysokość całości zamyka się w 500 milimetrach. Z kolei długość węża równa jest 150 milimetrom.

Armatura łazienkowa to coś, co nas zachwyca i pokazuje, że piękno łazienki w stylu retro to nie tylko wielkie, zdobione wanny z nóżkami czy imponujące umywalki, ale także rzeczy nie mniej ważne, a równie piękne jak baterie umywalkowe czy natryskowe. Warto zatem i do nich dołożyć coś od siebie i wybrać taki model, który skomponuje się z całością pomieszczenia.

  Zestawy prysznicowe w stylu retro. Woda w klasycznym ujęciu

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here