0
()

Branie kąpieli to czas, w którym w sposób szczególny oddajemy się relaksowi. To moment zatrzymania, dzięki któremu możemy na spokojnie pomyśleć i przeanalizować wszystko co się danego dnia wydarzyło lub powspominać. To czas tylko dla siebie, którego nikt nie powinien przerywać. A skoro ma to być najprzyjemniejszy moment dnia, to czy nie warto byłoby go spędzać w pięknym otoczeniu? Z takiego właśnie założenia wyszła firma Burlington tworząc wanny wolnostojące, które śmiało możemy nazwać dziełami sztuki. Oto kilka inspirujących modeli.

Bateau – statek dla minimalistów

Burlington Bateau

Jak wiele dalibyśmy, by znaleźć się na własnym statku, który przymierza spokojne wody i koi nasze nerwy? Model marki Burlington – Bateau – to prawdziwa perła na morzach wanien. Jest to produkt wysokiej jakości, który został wykonany z największą precyzją każdego elementu. Dbałość o odpowiednie zaokrąglenia na górze wanny oraz o właściwe jej wyprofilowanie jest wyczuwalne już od pierwszego rzutu okiem. Czujemy to także, gdy w końcu możemy zatopić się w jej wnętrzu. Jest to wanna wysokiej jakości, a więc i z gwarancją aż na 10 lat. Jest to produkt dość klasyczny, pasujący do łazienek w stylu angielskim. Wanna jest biała, a jeśli chodzi o jej wymiary techniczne, to pojemność wynosi 99 litrów. Waga określana jest przez producenta na 42 kg, natomiast jej wymiary to dokładnie 164 centymetry długości, 70 centymetrów szerokości oraz 72,2 centymetra wysokości. Jest to wanna z przelewem, do której należałoby dobrać odpowiednie akcesoria.

Emperor – na stabilnych fundamentach

Burlington Emperor

O ile Bateau było wanną finezyjną, na zdobionych nóżkach, o tyle następny model – Emperor – jest kwintesencją nowoczesnego ujęcia stylu retro. Oto bowiem pięknie zaokrąglona (niesymetrycznie) wanna w kolorze białym z najwyższej jakości materiałów otrzymuje stabilną podstawę bez nóżek. Jest to więc produkt szczególnie pasujący do bardzo sterylnych, delikatnych łazienek bez bogatych zdobień oraz finezyjnych zakończeń przedmiotów. W tym wypadku mamy do czynienia z sięgnięciem po absolutną prostotę stylu angielskiego. Dodatki, jak choćby wydłużony jeden jej koniec, ułatwiający wygodne siedzenie, są języczkiem u wagi, na który należałoby zwrócić szczególną uwagę. Dane techniczne przedstawiają się następująco: wanna ma 153 centymetry długości, 72,5 centymetra szerokości oraz 77,6 centymetra wysokości. Całość została opatrzona dziesięcioletnią gwarancją.

  Szafki pod umywalkę – stylizacja czy praktyka?

London – bardzo angielska w swojej formie

Burlington London

Nie ma chyba bardziej pasującej wanny w stylu retro do estetyki angielskiej niż model Burlington London. Jest to wanna nietypowa, gdyż stworzona na planie kwadratu i zaokrąglona na górze oraz na dole. Obłe kształty doskonale wpisują się w estetykę vintage, podobnie jak ten konkretny odcień bieli, w którą została ubrana wanna. Model London wyróżnia się spośród wszystkich innych wanien, ale warto zwrócić uwagę, by wybrać ją tylko do pasującego wnętrza. Jej waga wynosi 57 kilogramów, co sprawia, że trzeba bardzo uważać przy jej montażu. Jest to wanna wysokiej jakości, której gwarancja wynosi 10 lat. Skoro jesteśmy przy kwestiach technicznych, to warto zwrócić uwagę, że jej długość to 180 centymetrów, szerokość wynosi 85 centymetrów, natomiast wysokość jedyne 63 centymetry.

Hampton – niebanalny design

Burlington Hampton

To, co wyróżnia wannę Hampton to przede wszystkim projekt. Jest to wanna nietypowo zakończona, jakby wyłaniająca się z prostokąta, ale z obłym końcem. Jej nóżki to dość toporne sześciany, ale dzięki temu nadaje wnętrzu w stylu angielskim uroku i piękna. Wanna wolnostojąca jest biała i najmniejsza z całego zestawienia – ma tylko 61 centymetrów. Długość to 150 centymetrów, natomiast szerokość 75 centymetrów.

łazienka retro - wyposażenie sklep internetowy

Któż z nas nie chciałby udać się do jednej z pięknych wanien, by w spokoju pławić się w luksusie i korzystać z życia? Teraz można to uczynić w zaciszu własnej łazienki i wybrać taki model wanny

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here