Remont łazienki koszt 2022
5
(2)

Jeśli decydujesz się na remont łazienki w 2022 roku i chcesz poznać jego kosztorys, to musisz wiedzieć, że wszystko zależy od szeregu czynników, począwszy od wielkości pomieszczenia, po zakres robót oraz ceny użytych do tego materiałów i narzędzi. Generalne uśrednienie takiego kosztorysu nie jest łatwym zadaniem, ponieważ każdy z nas posiada inny budżet, który chce przeznaczyć na taki remont.

Ważnym aspektem do określenia ceny jest również lokalizacja naszej inwestycji – to od niej będzie zależeć koszt robocizny. Zakładamy też, że każda przykładowa łazienka poddana kosztorysowi w dalszej części artykułu, będzie wymagała generalnego remontu, czyli zerwanie starych płytek, przerobienie hydrauliki, wymiana elektryki, wymiana drzwi itd.

Do tego dochodzi kwestia znacząco wyższych cen, nie tylko materiałów takich jak płytki czy kleje, ale również ceny usług. Nie da się ukryć, że w latach poprzednich cena takiego remontu wyniosła by dużo mniej, a wszystko za sprawą pandemii, która spowodowała, że wiele firm nie utrzymało się na rynku, a te czołowe, którym udało się przetrwać, mogą swobodnie manipulować cenami, bez obawy o utratę zainteresowania odbiorców. Inflacja również sprawiła, że wszystko drożeje – jedzenie, energia, paliwo i usługi. Podwyżki dotknęły również branży remontowej.

Ile kosztuje remont łazienki w 2022 roku?

Biorąc pod uwagę wszystkie przytoczone wcześniej aspekty, można zakładać, że cena za 1m2 przy wykorzystaniu materiałów ze średniej półki cenowej wyniesie ok. 3000 – 3500 zł. Ostateczna cena może się jednak wahać. Pamiętaj, że to tylko szacunkowe wyliczenia.

Zawsze jest możliwość, aby niektóre etapy wykonać samodzielnie i tym samym zredukować wydatki. Nie podejmuj się jednak prac związanych z hydrauliką bądź elektryką, te zostaw dla fachowca. Aby jak najlepiej przybliżyć cenę remontu łazienki o powierzchni 4m2 oraz 5m2, przygotowaliśmy kalkulację z wykorzystaniem materiałów z niższej półki oraz średniej półki cenowej, dla osób bardziej wymagających. Aby sporządzić listę narzędzi oraz materiałów najlepiej jest udać się do sklepu budowlanego bądź wejść na stronę internetową, to już kwestia indywidualna każdego z osobna.

  Kostka brukowa - jaką wybrać?

Ile kosztuje remont łazienki 4m2?

Remont małej łazienki o powierzchni 4m2 to zdecydowanie pomieszczenie znajdujące się w bloku.

Generalny remont łazienki od podstaw zaczynamy od prac wstępnych tj.:

 • Skucia starych płytek ze ścian – ceny robocizny wahają się w przedziale 41,88–59,83 zł/m².
 • Podwieszania sufitu jednopoziomowego – cena takiej usługi to średnio 121,62–150,42 zł/m².
 • Przeróbek hydraulicznych np: demontaż starego kaloryfera –  cena usługi to średnio 80–150 zł i montaż nowego – 64,48–95,43 zł/m².
 • Wykonanie wylewki samopoziomującej – zwłaszcza w mieszkaniach z tzw. wielkiej płyty, gdzie często widać mankamenty w równości podłoża. Średnia cena za wykonanie wylewki samopoziomującej to 26,45–37,60 zł/m².
 • Gruntowanie ścian przed malowaniem – ceny pomiędzy 5,92–8,64 zł/m²
 • Nowa instalacja elektryczna – koszt ok. 700 zł, a zakładamy, że w takiej łazience znajdują się 4 punkty instalacji elektrycznej. Koszt całkowity to ok. 2800 zł

Kosztorys remontu łazienki 4mw 2022 roku – wykończenie:Następnym etapem są prace wykończeniowe podłóg i ścian czyli malowanie ścian i sufitu oraz układanie płytek.

 • Glazura – w zależności od wzoru (czy będzie to skomplikowana jodełka czy też prosty wzór) oraz wielkości płytek, cena ostateczna takiej usługi będzie się wahać w zależności od ułożenia – średnia cena takiej usługi wynosi 92,16 – 122,98 zł/m2.– Układanie gresu – położenie standardowego gresu wynosi ok. 127,60–167,32 zł/m².
 • Malowanie ścian i sufitów – 2-3 krotne malowanie ścian farbą białą na 1mto koszt 10 zł/m2, natomiast farbą kolorową to około 8 – 11 zł/m2, malowanie sufitu farbą białą to około 8 – 11 zł/m2, natomiast kolorową to około 9 – 12 zł/m2. Ceny mogą się bardzo różnić w zależności od metody malowania – jeśli zdecydujesz się na warianty dekoracyjne, wówczas cena będzie dużo wyższa.

Remont łazienki 4m2 w 2022 roku – biały montaż

Jest to etap na którym można już śmiało określić szacunkowe koszty całego remontu. Biały montaż to inaczej montaż urządzeń sanitarnych oraz mebli.

 • Montaż umywalki to koszt średnio 99,24-141,50 zł
 • Montaż wanny bez obudowy płytek waha się pomiędzy 201,49-279,45 zł
 • Montaż stelaża WC to koszt z rzędu 127,68-169 zł
  Naczynia idealne na wieczór we dwoje
Wybór wanny do łazienki w 2022 roku
Wybór wanny do łazienki w 2022 roku

Ceny urządzeń sanitarnych w 2022 roku szacuje się następująco:

 •  Muszla klozetowa – 250-1000 zł
 • Umywalka – 150-1000 zł
 • Brodzik – 200-2000 zł
 • Wanna – 328- 4000 zł

Jak można się domyśleć, różnice w cenach pomiędzy urządzeniami sanitarnymi z wyższej półki a tymi z niższej, mogą diametralnie zmienić koszty remontu łazienki. W kosztorysie warto również uwzględnić drobne prace wykończeniowe, typu montaż drzwi lub półek. Montaż drzwi to koszt średnio 250 zł za usługę. Koszt robocizny łazienki również może więc zwiększyć koszt całkowity.

Ile trwa remont łazienki w bloku?

Ile tak naprawdę może potrwać remont łazienki? Tak naprawdę wszystko jest zależne od stopnia skomplikowania prac, które należy przeprowadzić, wielkości powierzchni oraz czy jest to generalny remont. Szacuje się, że remont łazienki w bloku może trwać od 2-3 tygodni. Wiele zależy też od grupy specjalistów, jaką zdecydujesz się wybrać do wykonania remontu Twojej łazienki. Ich staranność oraz zaangażowanie bez wątpienia przełożą się na tempo pracy.

Wybierając doświadczoną ekipę remontową, najpewniej nie narażą Cię na niepotrzebne wydatki. Istnieje ryzyko, że podczas remontu stanie się coś nieprzewidywalnego np.: pęknie stara rura hydrauliczna, której i tak nie miałeś zamiaru wymieniać. Wypadki się zdarzają a przy remoncie trzeba być przygotowanym na każdą sytuację.

Ile kosztuje remont łazienki 5m2?

Biorąc pod uwagę powyższe obliczenia dotyczące mieszkania o powierzchni 4m, w 2022 roku za remont łazienki o powierzchni 5mzapłacimy orientacyjnie 20 000 zł. Jest to jednak uzależnione od lokalizacji. Jeśli zdecydujesz się na droższą armaturę, ekipę remontową oraz niestandardowe rozwiązania, to również cena może znaczenie wzrosnąć.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

4 KOMENTARZE

  • Jak na razie nie pamiętaj budowlanka ma poślizg ok 1 roku. w tej chwili moja firma ma zaklepane roboty do października przyszłego roku więc ewentualnie będzie się ktoś martwił i zjeżdżał z ceny po takim czasie jak by się okazało że ludzie kasy nie mają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here