czarna farba lateksowa do łazienki
5
(1)

Aranżacja łazienki jest zadaniem, które wymaga nie tylko dobrego smaku, ale i praktycznego podejścia. Z jednej strony, łazienka powinna być estetyczna i przyjemna dla oka, z drugiej – musi sprostać wyzwaniom, jakie niesie z sobą jej specyfika, składająca się z takich elementów jak wilgoć czy częste zmiany temperatur. Jedną z istotnych kwestii jest to, w jaki sposób zostaną przyozdobione ściany – większość ludzi decyduje się na kafelki, ale coraz częściej do łazienek farby są wybierane. Jak więc wybrać odpowiednią ścianę?

Spis treści artykułu:

Jaka farba do łazienki będzie najlepszym wyborem?

Do łazienki najlepsze mogą okazać się farby lateksowe lub farby akrylowe a to ze względu na swoje właściwości, które pozwalają im na wytrwanie w warunkach, w których zmiany temperatury występują często a w dodatku ciągle jest tam wilgoć. Ponadto jest to farba zmywalna – oznacza to, że z łatwością można pozbyć się niechcianego koloru. Warto także wybrać te ściany z tego względu, że z łatwością można z nich ścierać zabrudzenia, które mogą się na nich pojawić podczas korzystania z łazienki. 

Malowanie ścian w łazience – jakie kolory sprawdzą się w tym pomieszczeniu?

Jeżeli już wiesz, że potrzebna jest ci farba wodoszczelna, warto także zająć się tym, jaka kolorystyka będzie najlepsza w łazience. Najczęściej, ze względu na niewielką powierzchnię tego pomieszczenia, wybierane są kolory jasne. Jeżeli więc zastanawia cię wybór farby do łazienki to warto pomyśleć nad takimi kolorami, jak biały, beżowy, jasnoszary czy też różnego rodzaju odcienie pastelowe. Pamiętaj jednak o tym aby kolor farby chociaż do pewnego stopnia współgrał z kolorem reszty wyposażenia – a więc z meblami, sprzętami AGD i dodatkami. 

Farba lateksowa – jakie są aktualne trendy w aranżacji łazienek?

Trendy w aranżacji łazienek zmieniają się jak w kalejdoskopie – raz popularne są łazienki minimalistyczne, w których dominuje biel i czerń, raz nowoczesne, w których widoczne są przede wszystkim duże lustra i duże ilości elementów chromowanych, a raz klasyczne, w których zastosowane zostały płytki łazienkowe.

  Umywalki nablatowe vs umywalki wiszące – które są lepsze?

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się właśnie farby lateksowe i akrylowe ponieważ jeżeli kolor, który wybierzemy, nam się znudzi, wtedy z łatwością możemy go zmienić. Nie musimy, jak w przypadku kafelek, wszystkiego skuwać.

O czym pamiętać wybierając farby ceramiczne oraz inne do łazienki?

Absolutnie nie należy zapominać o tym, aby zapoznać się ze specyfiką farby, którą kupuje się w celu wykorzystania jej w łazience. Jako, że w łazience panują konkretne warunki (częste zmiany temperatur, wilgoć i dużo wody, która często chlapie nie tylko na podłogę ale również na ściany), farba musi być przede wszystkim wytrzymała. Musi chronić ścianę przed powstawaniem na niej zacieków, czy co gorsza rozwijaniu się pleśni, która mogłaby wniknąć w głąb. 

Gdzie znaleźć farby lateksowe lub inne idealne do łazienki?

Jeżeli nie chcesz aby w twojej łazience królowały płytki ceramiczne, to z pewnością szukasz tego rodzaju farby, która sprawdzi się w wilgotnych pomieszczeniach takich, jak łazienka. Takich farb najlepiej szukać wśród znanych producentów, których produkty są znane przede wszystkim ze swojej wysokiej jakości

Aktualizacja: 27.06.2024

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here