0
()

Estetyka vintage wymaga nieco innych rozwiązań architektonicznych niż pozostałe style. Wyróżnia się na ich tle stylowością, elegancją oraz pięknem. Nie ma w niej miejsca na samowolne odchodzenie od reguł, inspirowanie się chaosem czy wystrzałowymi pomysłami. Wszystko jest tworzone w sposób jasny, przejrzysty i klarowny. A przy tym piękny. Jeśli szukasz czegoś do swojej wanny w stylu retro, warto zastanowić się jaką baterie wykorzystasz, gdyż jest to jeden z jej nieodłącznych elementów, o który w sposób szczególny należałoby zadbać. Jak więc wpasować się w ten styl, który w tak niezwykły sposób sprawia, że nasze łazienki lśnią i inspirują każdego, kto je odwiedza? Przekonajcie się sami!

wyposażenie do łazienki w stylu retro- urządź łazienkę retro z świętem łazienek

Cóż za piękno?! Cóż za klasa?!

            Zacznijmy od firmy, która w sposób szczególny zawsze podkreśla wyjątkowość stylu angielskiego, nie tylko naszych łazienek. To Burlington, przedsiębiorstwo z wieloletnim stażem, z ogromnym doświadczeniem i wiedzą, jak tworzyć produkty, które zachwycą świat. Seria Stafford właśnie do tego się odnosi i wychodzi jej to znakomicie. Bateria wannowa Stafford właśnie to chromowany produkt najwyższego gatunku. Sama bateria jest dość klasyczna, wykończona zaokrągleniami oraz kilkoma dodatkowymi pierścieniami. Wyjątkowe nawiązania pojawiają się przy widełkach, które na myśl przywodzą te, z telefonów. Drugim aspektem niezwykłości jest słuchawka. Z elementami bieli, skupiona na byciu piękną i funkcjonalną, zakończona płaskim, charakternym wylotem. Do tego klasyczne pokrętła z czterema uchwytami dodatkowymi i gotowe – piękno i uniwersalizm w służbie ludzkości. Warto jeszcze tylko dodać, że rozstaw to 182 mm, a wysokość wynosi 262 mm.

Burlington Stafford Bateria wannowa chrom

Nowy styl stary

            Ciekawym ujęciem oraz połączeniem kolorystycznym popisała się firma Bongio w modelu Mille Nuits. To bateria wannowa stojąca z dodatkowym prysznicem, czyli słuchawką w kształcie staromodnych telefonów. Do podobnych wzorców nawiązują także widełki oraz krótka i treściwa wylewka. Całość skomponowana z czarnymi pokrętłami po prawej i lewej stronie oraz chwytem z białą końcówką pośrodku. Całość chromowana, a jej ciemna dusza jest wyrażana poprzez niezwykłe kolory ciekawych pokręteł. Bateria w komplecie sprzedawana z wężem oraz słuchawką prysznicową.

  Przenieśmy się w dawne dni, czyli umywalki w starym stylu

Bongio Mille Nuits bateria wannowa stojąca z prysznicem

Bateria niezwykłych lotów

            Jedną z propozycji baterii wannowej jest Bruma 1953. To baterii narożna, na brzeg wanny; wisząca. Na dole widoczna jest wylewka, której długość wynosi 145 mm. Wysokość całej, niezwykłej baterii wannowej wynosi 282 mm, przy czym wysokość nóżek to także 62 mm. Rozstaw przyłączy ulokowano od siebie na odległości 168 mm. Bateria 1953 nawiązuje stylizacyjnie do lat pięćdziesiątych właśnie oraz wczesnych sześćdziesiątych. Jest więc klasycznym przedstawicielem gatunku baterii wannowych, których kształt oraz wygląd sprawiają, że to doskonałe produkty do aranżacji pomieszczenia w stylu retro. Na uwagę zasługuje także słuchawka, która jest z jednej strony klasyczna w nawiązaniu do dawnych lat, a z drugiej ma w sobie coś nietypowego, być może na poły industrialnego.

Bruma 1953 Bateria wannowa 62 mm na brzeg wanny chrom

Złoto baterii

            Ostatnim z produktów będzie bateria wannowa od firmy Heritage – Glastonbury. Jest to złocona bateria o niebanalnym kształcie, która bawi się formą w każdym aspekcie. Z jednej bowiem strony ma dość podobną słuchawkę prysznicową, nie bez kozery tak akurat nazywaną, gdyż przywodzącą na myśl telefon. Podobnie jest z widełkami. Słuchawkę zdobią także białe wstawki na uchwyt. Dość finezyjnie uchodzi z rurki wąż, który jest bocznie przytwierdzony ponad gałkami. Te są dość stylistycznie proste i klasycznie używane w przypadku estetyki vintage. Długość samej wylewki, która jest najniżej wynosi 140 mm. Całość ma 307 mm wysokości.

Heritage Glastonbury Bateria wannowa złota

            Niezwykłość stylu retro może być potwierdzona czy nawet podkreślona poprzez odpowiedni dobór baterii wannowych retro. Dlatego warto spędzić chwilę i pooglądać wszystkie możliwości, by zdecydować, która z nich będzie tą naszą wymarzoną.

  Lustra łazienkowe w stylu retro – klasa i elegancja na Twojej ścianie

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

  1. Bateria to droga rzecz, jedna z droższych jeśli ktoś planuje remont łazienki. Ale według mnie warta inwestycji, w końcu to inwestycja na lata !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here