Marzy ci się wanna wolnostojąca? Zobacz jak ją dopasować do wnętrza łazienki.
3.7
(3)

Wiele osób uważa, że przewaga wanny nad prysznicem jest niekwestionowana. Oczywiście wybór kabiny czy wanny zależy nie tylko od wielkości łazienki, ale też od naszych osobistych preferencji i stylu życia. Gdy już jednak zdecydujemy się na wannę, pozostaje nam rozstrzygnąć kwestię: jaką wannę wybrać do naszej łazienki? Jak dopasować ją do ceramiki i armatury w łazience?

Spis treści artykułu:

Jakiej wielkości jest klasyczna wanna?

Klasyczna, prostokątna wanna, w której można się swobodnie położyć i wziąć relaksująca kąpiel powinna mieć wymiary 100 cm długości i 70 cm szerokości. Nie należy zapomnieć, że przed wanną powinna także zostać wolna przestrzeń, która będzie umożliwiać wychodzenie z niej i osuszanie się.

Wanna narożna, klasyczna, owalna, zabudowana czy wolnostojąca?

Wybór konkretnego modelu wanny zależy głównie od wielkości naszego wnętrza. W przypadku małych łazienek zaleca się klasyczne wanny zabudowane lub narożne. Bardzo często stosuje się też rozwiązanie, jakim jest wanna połączona z prysznicem i parawanem. Takie rozwiązanie umożliwia zarówno wzięcie zarówno długiej kąpieli, jak i szybkiego prysznica. Wanny wolnostojące doskonale wkomponują się w styl dużej łazienki, gdyż tylko w przypadku dużych powierzchni możemy ją odsunąć od ściany. Przy mniejszych metrażach wanna wolnostojąca może także stanąć bliżej którejś ze ścian. Oczywiście w przypadku dużych łazienek kształt wanny zależy tylko i wyłącznie od naszych upodobań.

 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 3.7 / 5. Ilość ocen: 3

Brak ocen!

  Nowoczesna mozaika w łazience: Do dużej czy małej łazienki?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here