Parawan nawannowy
5
(2)

Spis treści artykułu:

Zalety wanny z parawanem

Parawan nawannowy sprawdzi się szczególnie w niewielkich pomieszczeniach, gdzie jednocześnie nie możesz pozwolić sobie na wannę i prysznic. Takie rozwiązanie jest też stosunkowo tańsze, a uzyskany efekt daje ci praktycznie takie same możliwości.

W związku z tym w każdej chwili możesz wziąć szybki prysznic na stojąco, bez obaw, że zachlapiesz łazienkę. Nie ponosisz też dużych kosztów jak w przypadku jednoczesnej inwestycji w wannę oraz prysznic.

Ponadto nowoczesne parawany wannowe możesz z powodzeniem wykorzystać jako designerski dodatek wystroju. Profil w czarnym, matowym kolorze wpasuje się w styl loftowy i industrialny, natomiast w kolorze żółtego lub różowego złota to dobry wybór do wnętrz glamour. Chromowane profile sprawdzą się w nowoczesnym i klasycznym wystroju.

Na co zwrócić uwagę, wybierając wannę z parawanem?

Dobra wanna z parawanem powinna być przede wszystkim praktyczna, by codzienne korzystanie z niej było prawdziwą przyjemnością. Oto kilka podstawowych kwestii, na które zwróć szczególną uwagę przed zakupem

Materiał, z jakiego wykonany jest parawan

Do jednej z popularniejszych opcji zaliczają się parawany nawannowe, wykonane ze szkła hartowanego. Takie rozwiązanie to solidna opcja, która gwarantuje odporność na nagłą zmianę temperatury wody. Ponadto szkło hartowane cechuje mała podatność na uszkodzenia mechaniczne, a do tego dochodzi też kwestia bezpieczeństwa. W razie stłuczenia tego rodzaju szkło rozsypuje się na drobne elementy, minimalizując ryzyko skaleczenia ostrymi krawędziami.

Druga, tańsza opcja to parawany z tworzywa sztucznego. W tym wypadku masz do wyboru wiele wzorów, kolorów i faktur parawanu. Jednocześnie jednak musisz liczyć się z faktem, że tego rodzaju parawany są podatne na odkształcenia i różnego rodzaju uszkodzenia.

Rodzaj parawanu

Czy będzie to wanna z parawanem składanym, przesuwnym a może wahadłowym? Każda z opcji niesie za sobą nieco inne korzyści. Parawan nawannowy składany zazwyczaj liczy dwa skrzydła (lub więcej), które z powodzeniem złożysz i rozłożysz według konieczności, a jego montaż jest bardzo prosty.

Parawan nawannowy przesuwny zamocowany jest na specjalnych prowadnicach, co znacznie podnosi komfort użytkowania. Natomiast parawan wahadłowy otworzysz do wewnątrz wanny lub na zewnątrz i może składać się on tylko z jednego skrzydła.

Dodatkowe opcje

Szczególnie przy parawanie szklanym upewnij się, że posiada on powłokę Easy Clean. Dzięki niej utrzymanie parawanu w czystości będzie proste i łatwe. To także ochrona przed zaciekami i gromadzeniem się osadu. Natomiast profile powinny być właściwie zabezpieczone przed korozją.

Wanna z parawanem – wygoda i funkcjonalność

Wanna z parawanem prysznicowym dziś daje wiele możliwości aranżacyjnych, a jednocześnie staje się funkcjonalnym wyposażeniem szczególnie małych łazienek. Dzięki parawanowi zyskujesz możliwość wzięcia szybkiego prysznica, bez konieczności rezygnowania z wygody wanny. Od dziś koniec z zachlapanym pomieszczeniem!

Postaw na estetyczne wykończenie, ciesz się nowoczesną łazienką i korzystaj z użytecznego rozwiązania na lata, jakim jest wanna z parawanem.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

  1. W małych łazienkach jak u mnie się to sprawdziło. Trzeba tylko uważać na dobór np. deszczownicy, bo u nas była za duża i parawan się nie sprawdził. Musieliśmy wymieniać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here